3 ایده‌های شیک برای نمای خشک شما

این نما، مقاومت بالایی را در برابر حرارت های بالا چون آتش سوزی از خود نشان می دهد.همچنین این نما در برابر شرایط آب و هوایی سخت نیز مقاومت دارد.این نما مانند باقی نماهای خشک بدون ملات، و با استفاده از پیچ و مهره و سایر اتصالات روی ساختمان نصب می گردد. در حال حاضر نماسازی اکثر ساختمان های مدرن با ورق های رنگارنگ کامپوزیت صورت می گیرد زیرا زیبایی این نما فوق العاده است اما قیمت بالا یکی از معایب نمای کامپوزیت است. همین دلیل ساختاری باعث شده که نمای خشک کرتین وال یکی از مرغوب ترین نماهای خشک شیشه ای از نظر سازه ساختمان باشد. در صورتی که میخواین فضایی رو سرامیک کاری کنین بهتره که از یک متخصص کمک بگیرین تا هم هزینه هاتون کم بشه و هم کیفیت کارِتون بره بالا. بعضی فضاها دسترسی سختی دارن و نیازه که زمان زیادی رو براش صرف کرد که این عامل در قیمت نهایی محسوب میشه.

جزئیات اجرای نمای سرامیک خشک

سرامیک کاری در هوای سرد به ملات آسیب میزنه و کیفیت کار رو میاره پایین. در این مقاله دفتر معماری آد به بررسی ضوابط و نکات کلی طراحی نما میپردازد. این کار باعث بازگرداندن رنگ سطح به حالت اولیه میشود. این نوع سرامیک با تعبیه حالت کام و زبانه در دو وجه بالا و پائین آن ها، مسائل مربوط به آب بندی درز افقی نمای سرامیک خشک پرسلانی را به طور 100% حل می کنند، در این صورت هوا پشت آنها می رود ولی آب و رطوبت نفوذ ندارد. نمای خشک ساختمان بعد از معمارانی آمریکایی که در دهه 70 میلادی تصمیم گرفتند بر روی نمای برجهای بلند، سنگ نصب کنند، وارد مرحله عملیاتی شد. سیستم ماسا که در گروه سیستم های نمایان قرار گرفته اند، برای نصب سرامیک هایی با انوع ضخامت و حتی سنگ های 3 سانتی مورد استفاده قرار میگیرند. البته اشاره کنیم که هرکسی میتواند تمایل به استفاده از زیبایی نمای سنگ را داشته باشد و نمای سنگ ساختمان را انتخاب کند. مورد بعدی این است که عایق بودن جداره باعث صرفه جویی در مصرف انرژی میشود. نمای کرتین وال از جمله پراستفاده ترین نماهای خشک است.با اینکه در سال 1930 میلادی و در کشور آمریکا این نوع نمای خشک ابداع و استفاده شد، در حال حاظر، همچنان جزو مدرن ترین نماهای خشک است. ᠎This ᠎da ta was generat ed  by behsaznama Con tent Ge​nerato​r ᠎DE​MO!

طبیعتا تعرفه طراحی نمای کلاسیک به دلیل پیچیدگی و جزئیات بیشتر نسبت به نوع مدرن بالاتر خواهد بود. سرامیک کاری مدرن یعنی چی؟ سنگ کاری معمولا برای فضاهای داخلی همانند سنگ کاری کف، آشپزخانه، سنگ کایر راهروها کاربرد دارد. امروزه پوشش دیواره ها با موادی از قبیل گچ، سیمان سفید، سیمان سیاه، سرامیک، ام دی اف و سنگ برای زیباسازی نمای ساختمان و زیباسازی شهر بسیار استفاده می کنند. دلیل نام گذاری این واریته از آجرنما در مشهد، به خاطر وجود یک نوع سنگ رسوبی است که آسیاب می شود. بدین صورت که ابتدا چندین نمونه از پروژه های اجرایی نصاب مورد نظر مشاهده شده تا از مهارت او اطمینان حاصل شود سپس به نصاب حتما تذکر داده شود که بعد از هر 4یا 5 ردیف آجرچینی از کاور نایلونی به منظور جلوگیری از ریختن دوغ آب به روی آجرها , اجرای نما استفاده شود . در این نمونه به جای استفاده از فلز، از کابل استفاده می شود و به گونه ای کابل ها مهار می شوند تا بتوانند وزن کلی سازه را تحمل کنند و نمای اسپایدر را پیاده سازی نمایند. این نمونه از نمای اسپایدر با استفاده از فلز مهار می شود و در واقع لعاب کار و سیستم نگهدارنده آن با استفاده از فلز تولید شده اند.

چگونه نمای خشک خود را از Blah به فوق العاده تبدیل کنیم

در مقابل سرامیک های با درجه سختی بالا (درجه 5) در برابر عوامل مقاوم بوده و تا سالیان سال عمر میکنه. قیمت اجرای سرامیک به عوامل مختلفی بستگی داره. اینکه از چه نوع سرامیکی استفاده کنین به کاربری فضای مورد نظر، سلیقه و بودجهی شما بستگی داره. بادگیر دو طرفه یا کرمانی از نوع یک طرفه یا اردکانی آن دقیق تر است. نمای خشک ساختمان یکی از نماهاییست که ممکن است کمتر به گوش افراد خورده باشد. شاید به همین دلیل است که نماهای مدرن، جهانی را شیفته خود کرده اند! در جدول زیر قیمت حدودی اجرای سرامیک ارائه شده است. سرامیک های پرسلانی به دلیل تحمل فشار و دمای بالاتر، تخلخل کمتری داره در نتیجه لکه گیری کمتر و به دنبال اون قیمت بالاتری داره. براق بودن سرامیک به نوع لعاب و پرداختی که بر روی سطح انجام شده بستگی داره. توجه داشته باشید که ترکیب رنگی آبی، قرمز و خاکستری زیبایی این پروژه را دو چندان کرده است. ولی در این روش اتصالات قطعات سرامیکی در نما قابل مشاهده است و زیبایی نما را تحت تاثیر قرار می دهد. به جز زبان فارسی، زبانهای عربی توسط مهاجران عرب، پشتو توسط مهاجران افغان، اردو توسط مهاجران پاکستانی، هندی توسط مهاجران هندی، ترکی آذربایجانی توسط مهاجران آذربایجانی، مازندرانی، گیلکی و تالشی توسط مهاجران شمال کشور و کردی و لری توسط مهاجران مناطق کردنشین و لرنشین زاگرس در قم تکلم میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید