آنچه اپرا می تواند در مورد اجرای نما به شما بیاموزد

چیدمان آجر کاری نمای ساختمان کار ساده ای نیست، زیرا ابعاد آجر نما بسیار کوچک هستند و چیدمان آن ها کار زمانبری است. آجر نما کار باید با بررسی دقیق از یکسانی ابعاد و اندازه های آجر تولید شده برای اجرای نمای آجری مطمئن باشد. به علاوه، استفاده از مصالح طبیعی که حس طبیعت را به انسان منتقل می کند در الویت قرار دارد.امروزه با کوچک شدن فضاها در ساختمان ها،نیاز به بررسی و دقت بیشتر در طراحی داخلی بیش تر احساس می گردد. ساختمان آجر نما به دلیل حس نوستالژی که در بیننده ایجاد می کند بسیار محبوب است و بیشتر در نمای ساختمان ها خصوصا ساختمان های امروزی در ترکیب با مصالح مدرن مثل شیشه، چوب و.. رنگ هایی مثل قهوه ای روشن، قهوه ای تیره، رنگ قهوه ای با یافت های ریز و یا درشت، رنگ نارنجی مایل به قهوه ای، رنگ زرد مایل به نارنجی، نارنجی تیره، نارنجی روشن، زرد روشن و تیره، خاکستری، سفید و طوسی از جمله انواع رنگ آمیزی نمای آجری به حساب می آیند.  This data h as been c​re​ated by behsaznama  Content G᠎enerator Demoversion!

پرسش روشهای آسان هزینه اجرای نمای خشک خود را سنگ کنید؟ این را بیاموزید

از دیگر موارد کاربرد آن در کفپوش و راه پله، سینک سرویس بهداشتی و شرکت اجرای نمای سرامیک خشک آشپزخانه می باشد. این واحد تولیدی با تکیه بر سالها تجربه در صنعت آلومینیوم در سال ۱۳۹۰ اقدام به راه اندازی دو خط مونتاژ کامل ساخت، تولید و نصب درب و پنجره دوجداره مدرن آلومینیومی نمود و اکنون تبدیل به برندی شناخته شده و معتبر در صنعت ساختمان ایران و کشورهای همسایه شده است. مثلا در فصول گرم سال گاهی از شمال به جنوب باد مطلوب داریم و گاهی از شرق به غرب. هزینه آرماتوربندی به عواملی همچون وزن میلگرد، دستمزد کارگران، نحوه بتن ریزی و حمل و نقل بستگی دارد و برآورد هزینه نهایی بایستی پس از اتمام کار محاسبه گردد. اگر چه مبحث ۱۹ به عنوان یک حداقل عمری نزدیک به دو دهه دارد و نسخه های جدید ان نیز بزودی توسط مرکز تحقیقات ساختمان منتشر خواهد شد ولی رعایت روش و دستوالعمل های ان هنوز هم در طراحی نما ضروری و میتواند در رساندن ضریب U value جداره ساختمان به حد مد نظر تاسیسات کمک شایانی بنماید.

نمای خشک مدرن

This was gen er ated by behsaznama C onte​nt Gener᠎ator D​em oversion!

نمای سنگ خشکه چینی

بسیار مد نظر کارفرما قرار دارد. اجرای نمای آجری نکاتی دارد که باید پیش از اجرا و در حین اجرا به آن ها توجه کرد. ایجاده شوره و آلوئک به مرور زمان در آجر: در برخی از نماهای آجری بارش باران و تابش مستقیم نور خورشید باعث به وجود آمدن شوره و آلوئک می شود. آجر به دلیل گرم بودن اقلیم ایران و وجود خاک های قابل استفاده در تهیه آجر بسیار رونق دارد و از مصالح بومی ایران محسوب می شود. کاربردهای کامپوزیت آلومینیومی فقط به نمای ساختمان محدود نمیشود، آنها میتوانند در هر نوع پوشش اعم از پارتیشن، سقف کاذب و غیره نیز استفاده شوند. برای مثال سرامیک های پرسلانی، جذب آب پایینی دارند که حداکثر 0.5 درصد است و به همین دلیل میزان چسبندگی ملات سیمان به این نوع از مصالح در حد بسیار پایین و حتی صفر است. ۲- سرعت کار در این روش زیاد بوده و به افراد ماهر برای اجرای نمای آجری نیاز نمی باشد. پایداری زیاد پروژه مهم ترین نقطه مثبت آن به حساب می آید.

برای سفارش طراحی نمای ساختمان می توانید با آتلیه معماری مسعودیان تماس بگیرید. از دیرباز در ایران، آجرکاری نمای ساختمان ها رواج داشته است. با پیشرفت تکنولوژی، اجرای نمای آجری مدرن با الهام از آجرکاری سنتی و ایده های نو، رونقی دوباره گرفته است و اجرای نمای آجری مدرن با طرح هایی که قبل از این با روش های سنتی قابل اجرا نبود میسر گردیده است. اما با این کار مقاومت پانل های بتن اکسپوز کاهش می یابد و در اثر ضربه ممکن است لب پر شوند، از این رو تیم اجرایی مجبور به خرید دوباره متریال بتن اکسپوز خواهند کرد و هزینه های اجرایی افزایش خواهد یافت. چارچوب های مذکور عمدتا از جنس چوب اشباع شده، فولاد یا آلومینیوم می باشند. کاهش اتلاف انرژی : در سیستم اجرای نمای آجری مدرن به روش خشک، یک عایق حرارتی به طور مستقل با اتصال مکانیکی یا چسب به بدنه ساختمان محکم می شود و چهارچوب یا اسکلت نگه دارنده که از جنس چوب یا فولاد یا آلومینیوم است، به ساختمان متصل می شود تا نمای ساختمان با رعایت فاصله از عایق حرارتی، روی چهارچوب نگه دارنده قرار گیرد. هنگام اجرای نمای آجری ساختمان توسط استاد کار آجر نما باید به تغییرات آب و هوایی توجه داشت، زیرا می توانند تاثیرات مخربی بر نتیجه یا مراحل کار داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید