اجرای نما.

جهت اطلاعات بیشتر درباره مقاوم سازی، ضد آب کردن بتون اسپوز نما با نانو پارس تماس بگیرید. برای شستشو و تمیز کردن نماهای کامپوزیتی هم همانند نماهای شیشه ای از دو روش واترجت و شستشو به صورت ابر و تی و مواد شوینده استفاده می شود که در ساختمان هایی که نمای آنها کامپوزیتی می باشد پیشنهاد می شود برای تمیزی بهتر هر دو روش حتما اجرا شود. نمای ساختمان میتواند با استفاده از مصالح و پوشش مناسب از آسیبهای محیطی مانند خردگی و یخبندان و رطوبت جلوگیری کند. معماران با طراحی زیبا و خارق العاده در نمای بیرونی و دکوراسیون داخلی از فایبر سمنت استفاده نموده اند و یک ترکیب بسیار زیبایی را خلق کرده اند. اما باید به این نکته اشاره کنیم که برخی انواع سنگ ها گران بوده و بسیاری از معماران برای نمای ساختمان ها با کاربری های مختلف توصیه نمی کنند. استفاده در نمای داخلی و خارجی ساختمان: به دلیل صاف و صیقلی بودن سطح پانل های بتن اکسپوز میتوان از آن در نمای خارجی و داخلی ساختمان ها استفاده کرد. بتن اکسپوز، یک نوع نمای بتنی است که به صورت پانلهای از پیش ساخته شده در ساختمان ها به کار میرود و علاوه بر محافظت از مصالح به کار رفته در نمای ساختمان، آن را زیباتر و مقاوم تر میکند.

خرید سرامیک نمای خشک

امروزه با ورود پیشرفت صنعت ساختمان، آجرها کمتر در اسکلت سازهها به کار میروند، اما همچنان در نمای ساختمان و بدنه به کار میروند. نمای هر ساختمان مؤثر در مجموعه شهری است که در آن حضور دارد و این تأثیر را در بدنه خیابانها یا میدانها که در آن قرار گرفته است میگذارد. آجر نما ساختمان پلاک دارای کمترین شوره زدگی در برابر تغییرات شرایط محیط است. برای بالابردن مقاومت در برابر حرارت و نفوذ آب ترکیب های خاصی به بتن اضافه میشود. قابل استفاده در سازه های آبی و استخرها: به دلیل اینکه بتن اکسپوز در برابر آب مقاومت بالایی دارد میتوان از آن در سازه های آبی و استخرها استفاده کرد. بتن اکسپوز یک عایق حرارتی و رطوبتی بسیار عالی است و در برابر تغییرات جوی و رطوبت بسیار مقاوم است. وقتی یک تیغه پلی آمیدی بین پروفیل آلومینیوم پنجره معمولی دوخته می شود، یک نوع پروفیل آلومنیوم عایق در برابر سرما و گرما خواهیم داشت که به آن، پروفیل پنجره ترمال بریک می گویند. بنابراین دیگر نیازی به استفاده زیاد از کولر نخواهید داشت.

نمای خشک نمایان

البته باید به این نکته توجه داشت که انتخاب نوع سنگ بستگی به بودجه اجرایی و ساختمانسازی دارد. لایه محافظ روی دیوار و قسمت های ریز کار باید به دقت کنترل و بازبینی شود.نوع مصالح مورد استفاده و زیر سازی های موجود باید از نظر زیبایی شناختی بررسی شود و با یکدیگر تطابق داشته باشند، قیمتی مناسب داشته باشند و به آسانی و با سرعت بالایی اجرا شوند.حتماً پس از نصب کیفیت کل سازه نما مورد بررسی و آزمایش قرار گیرد لذا در اجرای نماهـای خشـک، با توجـه به نصـب روش صنعتی، با گذشت زمان، نیـازی به ترمیم و هزینه نگهداری نمیباشد و درصورتی که این نوع نما آسیب ببیند، هر یک از پلاکها قابل اصلاح و تعویض میباشد و نیاز به تخریب یا اصلاح کلی نیست و حتی پس از طی شدن عمر مفـید آن (بالای ۵۰ سال) میتوان تمـامی مصالح مصرف شـده را اعم از فلزات زیرسازی (آهنی یا آلومینیومی) و از همه مهمتر خود سنگ یا سرامیک مصرفی را بازیافت نمود و هر کدام از این مصالح را در مکانها و جاهای دیگری با توجه به نوع کاربری، استفاده نمود و این بدین معنی است که تمامی هزینـههایی که برای اجرای این نما صورت میگـیرد بعـد از پایان کار ساختمـان، با لـحاظ درصـد استانـداردی از استـهلاک مصـالح، به کارفرما باز خواهد گشت.

فیلم اجرای نمای خشک

Content h as been c​re ated  by behsaznama C onte​nt G en᠎erator Demover si on!

سنگ نمای خشک ارزیابی

ساختار استاندارد و با کیفیت بتن اکسپوز بسیار مهم است زیرا این نوع بتن بیشتر در نمای ساختمان ها به کار می رود و هیچ گونه پوششی بر روی آن کار نمی شود. نسبت این مواد در تهیه بتن اکسپوز بسیار مهم و البته مشخص است. نکته مهم و قابل توجه در مورد بتن اکسپوز این است که این قطعات بتنی پس از نصب، نهایی هستند و دیگر لازم نیست مصالح دیگری روی آن پوشش داده شود. محوطه سازی: برای ساختن کفپوشهای قابل نصب در مسیرهای موجود در باغ ها یا پوشش حصار باغ و هم چنین برای تکمیل سازه هایی که به منظور زیبایی در پارک ها تعبیه میکنند، استفاده از این محصول کاملاً مقرون به صرفه و مناسب است. استفاده در مسیرهای تردد (پیاده روها، راهروها و …): حفظ و نگهداری از بتن اکسپوز در مسیرهای تردد، به خصوص پیاده روها و مسیرهای ماشین رو، به علت تردد زیاد، از اهمیت نحوه اجرای نمای سنگ خشک بالایی برخوردار است. وحرارتی را خواهد داشت، می توان با محاسبات انجام شده نسبت به محل احداث ساختمان از نظر آب و هوایی مطابق استاندارد های مربوطه (مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان ایران) عایق حرارتی و صوتی مناسبی را در نظر گرفت و به راحتی نصب نمود و حتی از این فضا می توان برای عبور سیستم تأسیسات مکانیکی و برقی نیز استفاده نمود.

دیدگاهتان را بنویسید