نمای خشک به شما کمک می‌کند تا به اهداف خود برسید

قبل از ایجاد سیستم نمای خشک، برای نصب نما از ملات یا چسب سیمانی برای اتصال نما به سازه اصلی ساختمان استفاده می شد. در درب و پنجره های ترمال بریک از دو پروفیل آلومینیوم تشکیل شده است که با دو تیغه پلی امید به یکدیگر وصل شده اند. درب و پنجره ترمال بریک به دلیل وجود لایه پلی امید در میانه پروفیلهای اصلی تشکیل دهنده ( فریم و لنگه ) و شیشه های دوجداره استفاده شده ، باعث جلوگیری از اتلاف انرژی در ساختمان ها میگردد . مواد تشکیل دهنده خشک به مقدار آب توصیه شده اضافه شود. در نماي خشک به دليل استفاده از چهارجوب هاي فلزي که خود قالب و الگوي اجرای نما محسوب مي شوند و نيز به دليل امکان آماده سازي نما در طبقه همکف و عدم استفاده از داربست، سرعت اجراي نما به طور چشمگيري افزايش مييابد. از مزیت های دیگر پنجره ترمال بریک قابلیت بازیابی بودن آن است مثلا اگر سیستم جدیدی برای پنجره ها در صنعت ساختمان سازی ارائه شود بعد از تعویض، می توان استفاده های دیگر از پنجره ترمال بریک نمود و با وجود این خاصیت به سلامت و حفظ محیط زیست کمک نمود. سیستم پنجره ترمال بریک توانسته با تنوع زیاد در رنگ ، فرم ، گستردگی و استفاده از یراق آلات و تنوع در بازشو بودن توانسته بسیاری از نیازها را در صنعت ساختمان سازی برآورده کند. Article h᠎as ᠎been g enerat ed by GSA Content  Ge ne rato r DEMO​!

معایب نمای سرامیک خشک

1. پنجره بازشو به طرف داخل که هوا وارد می شود . مثلا درب و پنجره ترمال بریک را می توان به عنوان عایقی در برابر سرما، رطوبت و نویزها قرار داد و همچنین به دلیل استفاده از مواد نسوز، در هنگام آتش سوزی ها دچار سوختگی نخواهند شد. سیستم پنجره های ترمال بریک تغییرات زیادی را از گذشته تا به امروز داشته است، تغییرات زیادی در ابعاد ، مواد اولیه ، نوع پنجره و نحوه نصب داشته است . اما از آنجا که آلیاژ آلومینیوم یک فلز است، انتقال حرارت نسبتاً دتایل اجرای نمای خشک سریع می باشد. پنجره های ترمال بریک کنترل شکل های مختلف انتقال حرارت ، موجب بهبود استفاده از انرژی می شوند. در پنجره های ترمال بریک علاوه بر اینکه باید ازشیشه های دوجداره استفاده کرد باید از با تیغه پلی امیدی استفاده کرد، زیرا این تیغه ها به دلیل خاصیت پلی امیدی به راحتی می توانند دمای محیط را کنترل کنند. البته کیفیت پنجره های ترمال بریک هم عامل مهمی در اتلاف انرژی توسط این پنجره ها محسوب می شوند. ترمال بریک به معنی شسکت حرارتی بین دو مقطع است. پنجره ترمال بریک به دلیل دارا بودن لاستیک پلی آمید بین جدار خارجی و داخلی پروفیل، نفوذ گرما، سرما و لرزش را به حداقل کاهش داده است.

بین دو فریم داخلی و خارجی در مقابل انتقال حرارت شکست به وجود می آید.پنجره های ترمال بریک مانع انتقال حرارت بین داخل و خارج خانه می شوند. عملیات حرارتی چوب تمام مواد مضر و رزین چوب را از بین می برد ، باکتری ها را از بین می برد و ماده ای تمیز و استریل فراهم می کند که می تواند علاوه بر نمای قسمتهای داخلی مانند پله ها ، سقف ها ، درها و پنجره ها از آن استفاده شود. در استفاده از هر روش نباید میخ از سطح چوب برآمدگی و همچنین تو رفتگی داشته باشد. پلی آمید همچنین میتواند باعث حفظ خواص مکانیکی خود در برابر حرارتهای بالا، در برابر مواد شیمیایی، آب و اشعه یو وی شود، بنابراین طول عمر بالایی دارند. پنجره ترمال بریک در موقعیت ها و مکان های متعددی قرار گرفتند و دارای مزیت های متعددی است. پنجره ترمال بریک آلومینیومی دارای مزیت هایی است که در ادامه مقاله در مورد آن توضیح می دهیم . در گذشته ، نمای آجری سیستم های لنگرگاهی با مشکلاتی از جمله اضافه وزن ، اتصال ناقص به دیوارهای اصلی ساختمان و عدم مقاومت در برابر بحران های طبیعی مانند سیل و زلزله روبرو بوده است ، اما با روش های نصب که امروزه استفاده می شود ، نقص این تقلید وجود داشته است به طور کامل حذف شده و کارایی نمای آجر افزایش یافته است.

شستشوی نما با طناب برای ساختمان نیز مانند یک اتومبیل نیاز به هزینه کردن، شستشو و نگهداری دارد. در انجام کار بر روی طناب هزینه داربست حذف میشود و فقط اجرت کار در ارتفاع از کارفرما دریافت میشود. از بادگیر استفاده می کنند برای صرفه جویی در مصرف و برای خنک کردن این خانه ها هم سایبان دارند برای جلوگیری از ورود آفتاب به داخل. پنجره ترمال بریک یا دو جداره برای صرفه جویی در انرژی و عایق کاری منازل استفاده می شود برای ساخت پنجره های ترمال بریک از فناوری های پیشرفته استفاده می شود از اکستروژن های پلی آمید تقویت شده و دوجداره به عنوان عایق به کار می روند. با جدا کردن قعات داخلی از خارجی توسط ماده ای مانع انتقال حرارت از بیرون به داخل و داخل به بیرون می شود، پنجره ترمال بریک به شکلی طراحی و ساخته شده است که به عنوان عایقی در برابر هدایت سرما و حرارت عمل می کنند. استفاده از تیغه پلی آمید د ترمال بریک مانع انتقال حرارت میشود، به همین خاطر عنوان ترمال بریک را به این پنجرهها نسبت داده اند. در پنجره های آلومینیوم ترمال بریک علاو برا اینکه شیشه های دو جداره مانع انتقال حرارت می شوند ، پرویل آلومینیوم هم توسط تیغه های پلی امید به هم متصل شده اند دوجداره محسوب می شوند به دلیل انتقال حرارت در پرویل آلومینیوم بسیار کم است.

دیدگاهتان را بنویسید