10 دقیقه دیگر، می‌خواهم به شما می‌دهم حقیقت درباره اجرای نما

هدف نهایی طراحی نما منازل در این نوع مناطق، کاهش دمای داخل ساختمان و افزایش راحتی آن در طول تابستان است. نمای ساختمان نشان دهنده هویت یک ساختمان بوده و اگر طراحی زیبایی داشته باشد، چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند.این نما مربوط به نقشه ساختمان یک طبقه است که به ریبایی به بنا هویت داده. ورقهای کامپوزیت متشکل از دو لایه آلومینیوم و یک هسته از جنس پلاستیک یا یک ماده معدنی پرکننده میباشند که در بین این دو لایه قرار میگیرد. کاربرد مصالحی نوین همچون: ورق آلومینیوم کامپوزیت ، چوب پلاست یا ورق سیمانی و … اجرای نمای کامپوزیت در طراحی نما در مناطق گرم و خشک ایدهای مناسب بوده که مزایای بسیاری به نسبت سایر متریالها دارد. بسیاری موارد شرکت اجرای نمای سرامیک خشک دیگر اشاره نمود. تجهیزات متحرک میتوانند داخل یا خارج سطح صیقلی قرار گرفته و نقش بارزی در کاهش دما ایفا کنند که میتوان از جمله به کرکره، پرده و سایبان اشاره کرد. همچنین در طراحی باید به پوشش گیاهی اطراف ساختمان و تجهیزات استفاده شده برای ایجاد سایه توجه شود. حال انتخاب متریال مناسب بر طبق اصول طراحي اقليمي در این شرایط آب و هوایی، ضرورت سیستم های سرمايش مكانيكي را به حداقل كاهش مي دهند و درعوض از انرژي طبيعي موجود در اطراف ساختمان استفاده می شود.در این بین یکی از بخش های بسیار پر اهمیت ساختمان که پیاده سازی و اجرای آن می تواند معرف فرهنگ و شرایط آب و هوایی هر منطقه باشد، نمای خارجی است.

نمای خشک سمنت برد

یکی دیگر از روشهای موثر در خنکسازی فضاهای مجاور، ایجاد ارتباط بین پاسیو و حیاطهای سایباندار است که با استفاده از مصالح ساختمانی جدید نه تنها ظاهری متفاوت خواهد داشت که مانع از هدر رفتن انرژی میشود. 2. بتن اکسپوز به خوبی با متریال های دیگر ترکیب می شود: این متریال هم به تنهایی زیبایی بسیار زیادی دارد، هم ترکیب آن با سایر متریالها مانند چوب یا آجر، ظاهری فوق العاده به یک ساختمان میبخشد. انتخاب یک نمای مناسب مثل سرامیک خشک میتواند کمی سخت باشد. با توجه به اینکه امروزه مصالح و متریال های بسیار متنوعی در بازار ساخت و ساز موجود می باشد، افراد می توانند بسته به شرایط هر منطقه و شخصی سازی این شرایط با توجه به سلیقه شان، گزینه مناسب در اجرای نمای ساختمان خود را به راحتی انتخاب و اجرا نمایند و با در نظر گرفتن این مسائل سالیان سال از نگاه کردن به نما از آن لذت ببرند. تعیین محدوده آسایش حرارتی تابستانی و زمستانی سبب میشود که مرزهای آسایش حرارتی به مرزهای حرارتی قابل تحمل افراد نزدیک شده و در مصرف انرژی در طول سال صرفه جویی چشمگیری به عمل آید. این تیم متشکل از افراد متخصص و خلاق طراحی و پروژه شمارو طبق خواسته های شما و طبق متد روز و استاندارد ها به بهترین نحو ممکن انجام نموده تا رضایت کامل مخاطبین را جلب نماید.

نمای خشک سیمانی

امروزه با توجه به اهمیت زیادی که طراحی و اجرای نما بر هویت و شخصیت بنا دارد، نمی توان انکار کرد که طراحی و اجرای آن در ساختمان، باید به بهترین نحو صورت بگیرد. زیرسازی نما عموما برروی شاسی کشی اجرا شده، بوسیله پروفیلهای فولادی صورت می پذیرد. با توجه به کنترل کلیه مراحل ساخت نمای کرتین وال (AGK)از طراحی تا اجرا و نصب توسط ابزار دقیق پروژه ساخت و اجرای نمای کرتین وال (AGK)، و همچنین ساخت شیشه به صورت همزمان انجام میگیرد، که این امر خود باعث کوتاه کردن زمان طراحی و اجرای نهایی پروژه میگردد. نماهای معمولی بـعد از چنـد سال قـطعاً نیازمـند ترمیم، بازسازی و ایجاد گیرداری دوباره میباشند و این خود یعنی تحمیل هـزینه اضافی که کارفرما بعد از مدتی باید برای نما متحمل گردد و در آخر کار با توجه به عمـر مـفید کارهای دوغـابی که حدود 10 الی 15 سال میباشد باید تمامی لایه ملات و همچنین سنگ مربوطه را خراب نمود و ایـن بـدان معنی است که اگر هـزینهای برای اجـرای نماهای دوغابی صرف میشود بعد از اتمـام کار ساختمان، باید به صورت کـامل آن را خراب شده تلقی کرد. در واقع همانطور که می دانید، هر اقلیم آب و هوایی دارای شرایط و ویژگی های منحصر به فرد خود می باشد که بر اساس همین شرایط باید نسبت به انتخاب سبک و مصالح ساختمانی اقدام نمود.در این میان بخش زیادی از مساحت کشور ایران را مناطق گرمسیر و خشک در بر گرفته است که دارای گرمای شدید و اختلاف دمای زیاد بین شب و روز هستند. Post w​as g᠎enerat ed  by G᠎SA  Content G​en᠎er ator ᠎DE MO.

سنگ ها آب، دود و گرد و خاک را خیلی کم جذب می کنند و از همین رو تا مدت زمان زیادی سالم می مانند. این کار باعث می شود تا سطوحی صیقلی تر و صافتر داشته باشند و نور خورشید را منعکس کنند. باز شوها و پنجره های مرتبط با محیط خارج به دلیل بالا رفتن هوای گرم و ورود اشعه های نور خورشید، در قسمت فوقانی دیوارها و در ابعادی کوچک نصب می شود، تا به این ترتیب خروج هوای گرم و کنترل تابش خورشید در فضاها صورت بگیرد و به تهویه هوا کمک شود. این توانایی در دیگر نماها وجود ندارد و در صورت آسیب یک قسمت مجبور به تخریب کل نما خواهند بود. نما یا پلان یا شات از نظر فنی عبارت است از تصویر یا تصاویری که در یک زمان ممتد کار دوربین یعنی از زمان به کار افتادن دوربین تا متوقف شدن آن روی نوار فیلم ثبت شود.ریشه شناسی واژه شات به روزهای اولیه تولید فیلم با دوربین هندلی دستی (en) بازمی گردد. شیشه به دلیل بازتاب نور از جذابیت بالایی برخوردار است و استفاده از آن در نمای شیشه ای اسپایدر گرفته تا نمای شیشه ای فریم لس علاوه بر زیبایی، نور و گرمای لازم را به دلیل عبور نور برای ساختمان تامین می کند.

دیدگاهتان را بنویسید