10 دقیقه دیگر، می‌خواهم پیشنهاد می‌دهم واقعیت درباره نمای ساختمان در اقلیم گرم و خشک

عملکرد ساختمان و کاربردی که دارد را می توان از جمله مهمترین نکاتی که برای طراحی نما باید به آن توجه کرد دانست. توجه به نوع کاربری ساختمان و موقعیت مکانی ملک در طرح نمای ساختمان. از دیگر عناصری که باید بسیار به آن توجه شود نوع مصالح به کار برده شده برای نوع نمای اجرایی ساختمان است. سازگاری با شرایط اقلیمی مانند شرایط آب و هوایی، زلزله خیز بودن منطقه، میزان آلودگی هوا، شدت باد و طوفان منطقه و غیره برای انتخاب مصالح مناسب در طرح نمای ساختمان. این فرآیندی به نحوی است که در آن یک قطعه آلومینیوم خام (به نام بیلت) را با کمک حرارت و فشار بسیار زیاد تبدیل به همان چیزی که نیاز دارید می کنند. با این حال ، اتصالات پریشان و باز بین پانل ها می توانند شرایطی را فراهم کنند که در آن انتقال صدا به داخل افزایش یابد. پس از آنکه رنگ ها به طور کامل خشک شدند ، یک فیلم (film) یا لایه ی ضد آب در سطح رویه ی رنگ ایجاد می شود و به طور کامل از نفوذ خاک و رطوبت به لایه های زیرین رنگ جلوگیری می کنند. This c on​tent w as c᠎reated ​by behsaznama C​on᠎te᠎nt G ener ator D em​ov ersion.

قیمت اجرای نمای سرامیک خشک

کامپوزیت را می توان یکی از متریال های محبوب امروزی دانست که اغلب در طراحی نما به سبک مدرن مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین برای به اجرا در آوردن و استفاده از این متریال در نمای ساختمان ها باید دقت نمود که نمی توان تمامی سطح ساختمان را از کامپوزیت پوشاند بلکه فقط درصد خاصی از نما را می توان به این متریال اختصاص داد و مابقی آن از دیگر متریال ها که در کنار کامپوزیت ترکیبی زیبا به وجود می آورند استفاده نمود. به عنوان مثال، سنگهای گرانیتی سنگ اپن آشپزخانه، سطح میزهای داخلی، وان حمام، روشوییها و دیگر المانهای داخلی با استفاده از بتنهای اکسپوز قابل جایگزین شدن هستند. محل نصب بتن اکسپوز در ساختمان و مواد مورد استفاده برای پرداخت سطح آن، تاثیر زیادی بر روی طول عمر این پوشش دارد. پنجرهها علاوه بر اینکه عنصر اصلی تامین کنندهی نور داخلی بنا میباشند، نقش بسیار مهمی در نمای بیرونی ساختمان نیز دارند. نورپردازی صحیح و استفاده حداکثری از منابع انرژی طبیعی همچون نور خورشید به عنوان روشنایی در طراحی نما و بهره گیری از مناظر طبیعی اطراف برای ویوی ساختمان.

درواقع بیرون یک ساختمان باید نمایانگر درون آن باشد و از این رو نمی شود که نمای یک بیمارستان همچون نمای یک ساختمان مسکونی باشد و یا نمی شود که نمای یک کافی شاپ مانند نمای یک اداره ی بیمه باشد که اگر این چنین باشد مخاطبین را به اشتباه خواهد انداخت. از طرفی ساختمان ها با توجه به عملکردی که دارند دارای قوانین و محدودیت های مختلفی در طراحی نما می باشند که همین محدودیت را روی کیفیت و چگونگی آن ها تاثیر می گذارد. رعایت تناسب بین نمای سازه و محوطه سازی اطراف ساختمان به خصوص در ساختمان های ویلایی و مسکونی. کلا استفاده از مرمریتها در نماکاری ساختمان با بکاربردن روشهای مکانیکی و خشک، توصیه میشود. تایید طرح و نمای ساختمان­های واقع در نبش گذرهای اصلی و پوشاندن درز انقطاع بین دو ساختمان با مصالحی که تناسب با نما داشته باشد، یکی دیگر از ضوابط طراحی نمای ساختمان در تهران به حساب میآید. اشاره نمود. از آنجایی که قیمت این متریال نسبت به دیگر متریال ها کمی بالا است تمامی افراد توانایی استفاده از آن را ندارند که این را می توان از معایب آن بر شمرد. تخلخل بالا و رنگ سنگ جز عواملی است که در دسته بندی کیفیت قرار گرفته و تاثیر به سزایی در قیمت گذاری سنگ نما دارد.

هریک از موارد بالا باید در سه بخش مجزا: الزامات، اقدامات و توصیهها، مورد بررسی قرار بگیرند. توجه به بافت شهری منطقه و هویت بومی آن در طرح نمای ساختمان. از آنجا که نمای ساختمان ها سازنده بدنه شهری هستند؛ در بسیاری از شهرهای بزرگ جهان ، قوانین و مقررات خاصی در رابطه با شکل ظاهری و بدنه شهر وضع شده است. طراحی نما ساختمان اعم از سازههای مسکونی، ویلایی، تجاری باید به نحوی صورت گیرد که ظاهری چشمنواز و ریتمیک داشته و از کیفیت بصری بالایی برخوردار باشد. ساختمانی که در شمال طراحی می شود با آن ویژگی های ظاهری و باطنی نمی تواند عینا در جنوب طراحی شود. استفاده نماییم. برای مثال می توان با بررسی ساختمان ها در جنوب و شمال کشور متوجه شد که در ارتفاع طبقات آن ها، میزان بالکن و بازشو، مصالح و دیگر عناصر متفاوت می باشند. توجه به ایمنی سازه و انتخاب مصالح پایدار به خصوص در ساختمان های بلند در طراحی نمای ساختمان.

بچه ها عاشق قطعات نمای خشک هستند

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد قیمت نمای خشک لطفا از صفحه ما بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید