10 نکته‌ای که شما را در نمای خشک گورو می‌کند

وجود داشتن خلل و فرج و سطح ناهموار در بغضی از سنگ های نما مانند سنگ تیشه ای – و بادبر و نداشتن سطح سیقلی باعث میشود تا کثیفی و گردوغبار را به خود جذب کنند و الودگی در انها نفوذ کند. نمای بتن اکسپوز برای معماران و طراحان ساحختمان این موقعیت را بوجود می آورد که با توجه به اندازه و سایز هایی که در پروژه خود ثبت کرده اند، نسبت به قالب گذاری این نما اقدام کنند و همچنین مدت زمان اتمام پروژه با استفاده از بتن های پیش ساخته بسیار کوتاه خواهد بود زیرا چیدمان همانند بلوک های معمولی بوده و در حداقل زمان ممکن انجام می گیرد. با توجه به ساخت و ساز زیاد در کناره های خیابان های اصلی استفاده از متریال هایی که باعث جلوگیری از ورود سرو صدا به خانه شود بسیار کاربردی است و یکی از حسن های نمای ساختمان به حساب می آید. Th​is da ta was gen​er ated with the  help of ᠎behsaznama  Content Ge​ne rato r ᠎DEMO !

مصالح نمای خشک چه کاری انجام می دهد؟

برای فضای خارجی و نمای ساختمان ها، معمولا از پرایمر رنگ نما استفاده می شود. شهر شیراز با توجه به اینکه به عنوان یک جاذبه توریستی شناخته شده است و توریست ها نیز درصدد تهیه یک مکان زیبا و راحت هستند تا جهت رفع خستگی از آن استفاده کنند و همانطور که گفته شد اولین راه ارتباطی این توریستان و مردمان با ساختمان از طریق نما صورت می گیرد گرایش آنها بیشتر به سمت ساختمان ها و هتل هایی هست که نمای مدرن تری دارند که همین مورد را می توان یکی از علل مدرن شدن ساختمان های شیراز دانست. نمای ساختمان در اصل به عنوان پوست بیرونی ساختمان شناخته می شود. از آنجایی که نمای ساختمان اولین قسمت از ساختمان است که مورد قضاوت عموم قرار می گیرد و هویت اصلی و اساسی ساختمان است ، شناخت متریال های مناسب و همچنین به کارگیری آن متریال ها و ابزارها به علت انکه فلسفه وجودی ساختمان توسط آن شناخته می شود امری ضروری ست. نمای ساختمان شامل دو سوی اصلی ساختمان یا بیشتر می باشد ، قسمت ورودی پشت بام و ورودی اصلی ساختمان بسته به شکل و نوع زمین میباشد در اغلب کشورها طراحی و ساخت این قسمتها برای همخوانی نما با بافت قالب زیر نظر سازمانهای شهری صورت سرامیک نمای خشک میگیرد.

نمای خشک با سرامیک

در واقع یک تیغه ای از جنس پلی آمید در بین پروفیل ها دوخته می شود و از این طریق ارتباط قسمت داخلی پنجره با قسمت بیرونی قطع می شود و دیگر رسانایی اتفاق نخواهد افتاد. جهت ساخت دیوار های داخلی و هم چنین دیوار های بیرونی و اجرای نما اغلب از سنگ یا خشت خام با رو کش کاه گل و یا گل استفاده می شد. در این فرایند پس از طراحی مقاطع، پروفیل ها به دو بخش داخلی و خارجی تقسیم بندی می شوند. همچنین با اهمیت والای آن در ترکیب بافت شهری ( این طراحی ساختمان ها و نمای آنهاست که موجب زشتی یا زیبایی بافت شهری می گردد ) نمی توان از اهمیت نمای ساختمان ها چشم پوشی کرد. بطور کلی سرامیک ها در دو دسته تولید می گردد که می توان به سرامیک های ساده و سرامیک های پرسلان اشاره نمود. یک احساس راحتی و آسایش به دلیل حس روستایی بودن و خلوص و سادگی طبیعی آن اشاره کرد. 2. در مناطق گــــرم : وظیفه ی اصلی تهویه این است که با به جریان انداختن هوا در اطراف بدن عرق جمع شده بر روی پوست به سرعت تبخیر شود و به ویژه در مناطق گرم و مرطوب از طریق تبخیر عرق باعث کاهش دمای مؤثر شده و شرایط آسایش را فراهم می سازد .

با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه باید در انتخاب متریال دقت شود. به دلیل مقاومت این پنل ها در تحمل شرایط آب و هوایی و نیز مقاومت بسیار بالا در برابر جذب آب، از مواد ویژه ای در نمای بتن اکسپوز استفاده می شود. 1- برای ایجاد بهترین شرایط گرمایی در داخل ساختمان، گرم در زمستان و سرد در تابستان، لازم است نمای اصلی ساختمان به طرف جنوب قرار داده شود. درب و پنجرههای آلومینیوم ترمال بریک، برای رفع ایرادات آلومینیوم معمولی، یعنی رسانایی گرما، ابداع شدند.درب و پنجرههای آلومینیوم که در گذشته استفاده میشدند، انتقال گرمایی بالایی داشتند و برای استفاده در مناطق سرد مناسب نبودند. زیبایی نما بحثی است که امروزه به علت به فروش بالاتر و تاثیرات ان در بافت شهری بسیار مورد توجه معماران و مالکان قرار گرفته است. با توجه به تجربه بالایی که مهندسان و معماران در استفاده از نمای خشک دارند، کیفیت کار به صورت خودکار بالا میرود. Th is  po᠎st was written with t​he help of behsaznama C​ontent Gen​er ator Demov​er sion!

دیدگاهتان را بنویسید