3 راه‌های خلاقانه برای بهبود اتصالات نمای خشک

در پاسخ به این سوال کارشناسان گروه کالاساخت ابتدا برای شما ویژگی های یک سنگ نما مناسب برای ساختمان را ارائه نموده و سپس به بررسی متداول ترین انواع سنگ های نما میپردازند. پانل کامپوزیت توسط یک فرآیند لایهگذاری پیوسته تولید میشود که در آن ورقهای از موادی که هسته را تشکیل میدهد بین دو ورق آلومینیومی که همزمان باز میشوند اکسترود و فشرده میشوند. سنگ تراورتن یکی از پرکاربردترین سنگهایی است در طراحی نمای بیرونی ساختمان به کار برده میشود و با وجود خلل و فرجی که در سطحش دارد میتواند اتصالات خوبی را برای چسبندگی به بدنه نما ایجاد کند. المان های به کار گرفته شده در نما باید دارای هماهنگی و ریتم بخصوصی باشند. در اصول و ضوابط طراحی نما ساختمان اشاره کردیم که توجه به سبک ساختمان اهمیت بسیار زیادی دارد. سنگ بازالت به دلیل طیف رنگی طوسی تا مشکی بسیار در دکوراسیون مدرن و امروزی کاربرد دارد و با هر رنگ و سبکی هماهنگ می شود . Po᠎st has  be en g​enerated  with t he help ᠎of behsaznama Con᠎tent Generator Dem oversion !

اجرای نمای خشک سرامیک

نمای رومی ساختمان نسبت به نمای مدرن مقاوم تر است و در طراحی این نمای خارجی از سنگ هایی نظیر مرمر و گرانیت و تراورتن و در برخی از مواقع نیز از سیمان سفید استفاده می شود همچنین به جای سنگ می توان در طراحی این نما از بتن الیاف شیشه استفاده کرد. جذابیت زیبایی: ترمووود ظاهری گرم و طبیعی ارائه می دهد که مکمل سبک های سنتی و مدرن ساختمان است. دوام: فرآیند عملیات حرارتی ترمووود را در برابر پوسیدگی، رطوبت و حشرات مقاومتر میکند که باعث افزایش عمر مفید آن و کاهش نیاز این کتاب به نگهداری میشود. با این روش میتوان در زمانی کوتاه حدود هزینه ساخت در منطقهای مشخص را به دست آورد. خدمات آب بندی نمای ساختمان دکتر نانو در چه سطوحی کاربرد دارد؟ قیمت ساخت هر متر مربع ساختمان با اسکلت بتنی، هر مترمربع قالب بندی سقف و ستون بتنی بین ۱.۸۰۰ تا ۲.۳۰۰ میلیون تومان برآورد می شود و قیمت ساخت هر متر مربع ساختمان با اسکلت فلزی نیز، هر مترمربع سقف و ستون فلزی از ۲ تا ۲.۵ میلیون تومان برآورد می شود. با توجه به اینکه هزینه ساخت هر متر مربع ساختمان در سال ۱۴۰۱ بین ۶ تا ۷ میلیون تخمین زده شده است به راحتی میتوان هزینه ساخت خانه صد متری را محاسبه نمود. C᠎on᠎tent h᠎as  been created by behsaznama C on᠎tent Gen er​at or Demoversion.

نمای و تابلو مغازه مهمترین نمای ساختمان می باشد.

گچ: این متریال مقرون به صرفه ترین متریال در نماسازی است و بیشتر در نماهای کلاسیک و در اقلیم گرم و خشک می توان از آن استفاده نمود. عدم مقاومت در برابر شرایط جوی موجب از بین رفتن سریعتر چسب های آب بندی ساختمان خواهد شد و در نتیجه دوام این مواد به شدت پایین است و از صرفه اقتصادی خارج می باشد. انتخاب جنس نمای مغازه و تابلوی ان به عوامل مختلفی از جمله موقعیت ساختمان، آب و هوا، کاربری مورد نظر و ظاهر زیبایی شناسی مورد نظر بستگی دارد. نمای و تابلو مغازه مهمترین نمای ساختمان می باشد. از دیگر انواع سنگ هایی که در طی قرن اخیر تا به امروز از کاربری فراوانی در نماسازی داخلی و خارجی ساختمان برخوردار بوده، سنگ نما چینی میباشد. ودر محل اتصال سرامیک به ریل نیز، لاستیک های EPDM از لغزش سرامیک ها جلوگیری می کنند. یکی از متریال های کمتر شناخته شده برای طراحی نمای ساختمان مسکونی، استیل گالوانیزه است که به دلیل مقاومت حرارتی بالا و تغییر شکل و اندازه و فرم آن که به سادگی با نوع سبک انجام می شود کاربرد پیدا کرده است. نمای شیشهای به دلیل شفافیت و قابلیت منتقل کردن نور در پروژهها و ساختمانهای لوکس و اداری مورد استفاده قرار میگیرد و یکی از ایدههای نمای ساختمان با شیشه در ویلاها و باغها است که جذابیتهای بسیاری را برای نمای ساختمان شما به همراه دارد و باعث لوکس یا لاکچری شدن ساختمان شما میشود. ​This a rticle w as creat​ed ᠎by behsaznama  Content G ener᠎at or DEMO!

نمای سرامیک خشک

هرچه تعداد طبقات ساختمان بیشتر باشد هزینه طراحی و ساخت بالاتری را شامل خواهد شد. هدف از طراحی نمای مغازه و تابلوسازی، ایجاد پوشش محافظ برای ساختمان و همچنین افزایش ظاهر آن است. در طراحی و ساخت نمای مغازه ها اغلب از مواد کامپوزیتی مانند کامپوزیت های آلومینیومی یا پلاستیک های تقویت شده با الیاف ساخته می شوند. بتن مسلح با الیاف شیشه یا بتن الیافی (GRC/GFRC) که با نام بتن الیافی و همچنین سیمان تقویت شده با الیاف شناخته میشود. در حقیقت نورپردازی باعث میشود تا فرم ها، فضاها و رنگ ها در تاریکی شب خودشان را نشان دهند. همین خطرات باعث میشود که بعضی از ساکنان درصورت مشاهدۀ این فرسودگیها، تصمیم به نقل مکان و اسبابکشی بگیرند. چرا که قیمت آهن به نسبت دیگر موارد مورد نیاز در ساخت، از قیمت های بالاتر و پرنوسان تری برخوردار می باشد. همچنین در کنار تدوین ضوابط طراحی، ارائه جزئیات اجرایی لازم نیز میتواند نقش قابل توجهی در ارتقاي کیفیت ساخت و ساز کشور داشته باشد. با این وجود اگر در انتخاب مصالح مناسب و ساخت دقت نشود میتواند هزینه تمام شده هر متر مربع را بالا ببرد.

دیدگاهتان را بنویسید