4 دلیل چرا داشتن عالی نمای خشک فقط نیست کافی

هیچ گونه خطایی در مرحله شاسی کشی نمای ساختمان جایز نیست، زیرا باعث کج و معوج شدن نما و ریزش آن می شود. در نتیجه می بایستی نسبت به نمای بیرونی ساختمان ویلایی دقت و توجه بسیار بالایی داشت زیرا نمای ساختمان باعث زیبایی ساختمان و همچنین هماهنگی با دکوراسیون داخل ساختمان خواهد شد. هر طراح و یا سازنده و یا بساز-بفروشی به خوبی می داند برای فروش ساختمان ویلایی و بنای خود، یک عامل و برگ برنده بسیار مهم در اختیار دارد که چنانچه آن برگ را به درستی خرج نماید، فروش ملک ویلایی به سرعت و به راحتی آب خوردن خواهد بود و آن برگ برنده چیزی نیست جز ظاهر و نمای بیرونی ساختمان ویلایی در نتیجه به شدت و با تمام توان ابتدا سعی دارند بهترین نما و ظاهر را ایجاد کرده سپس انرژی خود را در داخل صرف نمایند. مصالح آن قابلیت سازگاری کامل در برابر تغییرات دما را دارند. در پنجرههای دوجداره ترمال بریک یک لایه اضافی تعبیه شده است که امنیت داخل ساختمان را تا چند برابر افزایش میدهد. سیستم نمای خشک از نظر اجرایی و با توجه به نوع قرارگیری اتصالات در کشور ما به دو دسته روش؛ نمایان و غیره نمایان دسته بندی می شود؛ که در ادامه توضیحی مختصر از هر یک را بیان خواهیم کرد تا شناخت دقیق تری درباره این نوع نما داشته باشید.

نمای خشک بتنی

امروزه نمای خشک و مدرن یکی از پرطرفدار ترین نماهای ساختمانی شناخته شده است. ویلای مدرنی که در شکل زیر مشاهده می فرمایید بنام ویلای کیانی شناخته می شود و در شهر محمد شهر کرج قرار گرفته است. 1) نمای اجری : نمای اجری جزو نماهای پرکاربرد می باشد که هزینه ی مناسبی دارد و به عنوان یک عایق حرارتی بسیار خوب عمل میکند به همین علت طرفداران زیادی دارد ، نمای اجری اصولا جزو نماهای کلاسیک می باشد و از سیمان ، ماسه درست میشود . مثلا در طراحی نمای هتل بحث توجه به نورپردازی از اهمیت بالاتری به نسبت یک آپارتمان مسکونی دارد ، چرا که بحث ارائه خدمات در تمام ساعت برای یک هتل وجود دارد . این یکی از بهترین طرح های نما است که به شما پیش نمایشی از ظاهر آپارتمان شما می دهد. زوایای زیادی به این بناها اضافه شده و به ظاهر کلی آنها نمایی عجیب و غیر معمول داده است. غیرممکن است ساختمانی شخصی، نمایی زیبا داشته باشد اما معماری داخلی آن ضعیف باشد، یعنی نمای ساختمان حتی صاحب بنا را متقاعد و مجبور خواهد کرد که در مورد طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی نیز، دست به اقدامات اساسی بزند؛ نمای ساختمان تا این حد مهم است. This w​as generat᠎ed with behsaznama ​Co nten​t Ge᠎nera​tor ᠎DEMO.

شش ایده برای اجرای نما

طراحی نمای یک ساختمان از مهم ترین بخش ساخت ساختمان است و برای اینکه یک ویلا دارای جذابیت و ارزش مادی و حتی هنری باشد می بایستی بر روی طراحی و ایجاد یک نمای بیرونی ساختمان ویلایی به شدت توجه و دقت کرد. نمای اجری مقاومت بالایی دارد و به عنوان عایق در برابر اتش نیز عمل میکند و نسوز می باشد و برای نمای ساختمان ویلایی همکف مناسب است . از مسائل مهم در طراحی و اجرای نمای این ویلا مقاومت متریال نما در برابر شرایط اقلیمی سرد و همچنین سادگی و مدرن بودن آن بوده است . همچنین در اجرای نمای خشک باید شرایط و آب و هوا را مد نظر داشته باشید. روستای کوشک آب و هوایی گرم و خشک دارد به همین خاطر بنا به نیاز مالک، می بایست نقش یک خانه ویلایی تابستانه را به بهترین شکل ممکن آن هم با فضاهای باز زیاد اجرا میکرد که در این کار کاملا موفق شده است. 4)نمای ترموود : ترموود یک نوع چوب فراوری شده می باشد که بسیار مقاوم است برای استفاده در نمای ویلا ها بسیار مفید می باشد و حتی می توان از در داخل ساختمان نیز استفاده کرد و نصب اسان و سریعی دارد و قابلیت ترکیب با مصالح دیگر را نیز دارا می باشد و برای نمای ساختمان مسکونی همکف و ویلایی بسیار مناسب است.

روش دوم یا همان اجرا با چسب ، روشی می باشد که می توان گفت نسبت به دو روش دیگر از مقاومت پایینی برخوردار می باشد . از سنگ های معروف می توان به استفاده از سنگ اذرین ، تراورتن و… علاوه بر سبک بودن ورق کامپوزیت و نمای کامپوزیت، زیبایی از دیگر خصوصیاتی است که باعث استفاده گسترده از این محصول شد. سبک بودن و مقاومت خوب پروفیل های آلومینیومی باعث شده است که رفته رفته در صنایع مختلف جای فلز آهن را پر کند. جزو نماهای لوکس و مدرن می باشد که تنوع بالای رنگی و جنسی دارد که بسیار بیشتر از نمای اجری می باشد و دلیل محبوبیت ان مدرن بودن و تنوع بالای ان می باشد. برای حمایت از محیط زیست باید اقدام به تولید محصولاتی کنیم که کمترین ضرر و آسیب را برای محیط زیست به همراه دارد از سوی دیگر تمایل به خرید این نوع محصولات توسط مصرف کنندگان بیشتر شده است ، به این نوع از محصولات، محصول سبز گفته میشود. در کشور ما دستمزد نیروی کار نسبتا کم است و بنابراین امکان خلق طراحی های خاص در مقیاسهای کوچک تر، نسبت به کشور های توسعه یافته بیشتر است.

فروش تجهیزات نمای خشک چه کاری انجام می دهد؟

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد این مطلب لطفا از سایت ما دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید