4 نجات‌بخش نکته‌هایی درباره متخصص طراحی و اجرای نمای خشک

تزیینات در نما وجود ندارند یا بسیار اندک و تنها در نقاط کانونی است. با توجه به وجود دریای خزر و خلیج فارس در شمال و جنوب کشور، این مناطق دارای اقلیم معتدل و مرطوب هستند. همچنین وجود زیرزمین و شوادان ها نیز در معماری این خانه ها، باعث به وجود آمدن فضایی با چندین درجه افت دما می شد. در زمستان افراد خانه از اتاق های رو به جنوب و در تابستان از اتاق های رو به شمال خانه استفاده می کردند. به گونه ای که خانه های ساخته شده حاصل از این معماری را می توان خانه چهار فصل نام گذاری کرد. اما مشکل این نوع مصالح معماری در اقلیم سردسیر، عدم مقاومت در برابر زلزله است. همچنین بهترین مصالح برای این نوع اقلیم معرفی شده است. این اقلیم دارای معماری خاصی است که با سایر مناطق کشور تفاوت های اساسی دارد. بنابراین در اکثر ابنیه، بدنه دیوارها از خشت و گل با ظرفیت حرارتی بالا می سازند و در پای دیوارهای خشتی، از سنگ لاشه استفاده می کنند. Con​te nt w᠎as c reat ed  by G᠎SA ​Conten​t Gene ra tor DEMO!

نما خشک مشهد

هیچ یک از متریالهای نماسازی نمی توانند تا این حد کاربردی و متنوع و انطباق پذبر باشند، بنابراین از بتن اکسپوز جهت اجرای هر نما با هر شکل و طراحی می توان استفاده کرد و تمام اشکال و نقوش مورد نظر را با استفاده از سیستم قالب های موجود و به شکلی مقرون به صرفه و اقتصادی می توان بر بدنه سازه ایجاد کرد. آبشار لاتون با صد متر ارتفاع از دامنههای شرق کوه اسپیناس سرچشمه میگیرد و به رودخانه لوندویل و در نهایت به دریای خزر میریزد. قیمت سمنت برد معمولاً بر حسب متر اعلام میشود اما فروش سمنت برد به صورت پانلی میباشد. امروزه نیز از این نما به دلیل زیبایی و مقاوم بودن در برابر اشعه uv استفاده می شود، اما این نما برای مناطق پر باران توصیه نمی شود چرا که دچار فرسایش می شود. معماری در اقلیم سردسیر دارای ویژگی هایی است که اگر در ساختمانی رعایت شود، باعث به حداقل رسیدن مصرف انرژی و همچنین بهینه شدن ساخت می شود.  This ᠎post w᠎as wri᠎tten by G SA Conte᠎nt G enerat᠎or Dem​oversi᠎on .

4 مستند درباره قیمت سنگ نمای خشک That will واقعا تغییر راه قیمت سنگ نمای خشک را میبینید

به همین دلیل در معماری اقلیم گرم و خشک باید از مصالح ساختمانی استفاده کرد که دارای تحمل حرارت بالا باشند. در این قسمت قصد داریم دو پاورپوینت در مورد تحلیل معماری اقلیم سرد و خشک را ارائه دهیم. در مورد وضعیت آب و هوایی ایران، تحقیقات بسیاری صورت گرفته است که در این میان اصولی که کوپن2 برای تقسیمات اقلیمی ارائه کرده، قابل استناد است. همانطور که در عکس بالا پیداست درون سطح برش خورده شده پروفیل به نقطه مورد نظر دستگاه چسب کرنر گذاشته می شود تا نقاط مربوطه آغشته به چسب اولیه شود. فضاهای شهری نیز تا حد امکان کوچک و محصور هستند تا جریان باد نمای سنگ سرد کمتر شود. چون نمای ساختمان حداقل منفذ را به بیرون داشت جلوی باد و باران، گرما و سرما و نفوذ عوامل حیوانی و انسانی را میگرفت، ولی ساختمان را از نور و تهویه لازم محروم میکرد. یکی از روشهای مقابله با گرمای شدید فضای باز خارج از خانه، طراحی اتاقهای عمیق است؛ بهعلاوه با استفاده از رنگهای سرد میتوان بازتاب گرما در داخل ساختمان را به حداقل رساند. با این الگو، ارتباط فضای مرطوب و معتدل داخل با فضای گرم و خشک خارج از بنا تا حد امکان قطع می شود.

هزینه اجرای نمای خشک

یکی از پیشنهادها برای معماری در اقلیم سردسیر، استفاده از پنجره در نمای جنوبی ساختمان است که از طریق آن می توان به صورت مستقیم، نور و گرما را به فضای داخلی آورد. نمای سرامیک خشک کاربردهای مختلف دارد از جمله ساختمانهای تجاری ،اداری ، مسکونی ، و همچنین بخش های داخلی ساختمان ، پایانه ها و ایستگاه های مترو و … از جمله ویژگی های این نوع اقلیم می توان به اختلاف زیاد دمای صبح و شب و رطوبت کم اشاره کرد که در طراحی معماری باید به آنها توجه کرد. از این پاورپوینت ها برای دروس مختلف رشته های معماری و شهرسازی از جمله انسان، طبیعت و معماری استفاده کرد. این مصالح ظرفیت حرارتی بالایی دارند و همچنین استفاده از سقف گنبدی و قوس دار با مصالح بومی، بر روی بدنه گنبد ایجاد سایه می کند. اجرای این گونه نمای سنتی امکان پذیر نیست جز با استفاده از آجر نما سنتی قزاقی. 3. طراحی نمای بتن ساختمان، در تمام طول سال امکان پذیر است؛ زیرا شرایط آب و هوایی و تغییرات جوی بر روی آن تاثیر نمیگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید