5 تاکتیک‌هایی که هرگز شکست نمی‌خورند اجرای بتن اکسپوز

پروفیل مورد نیاز برای همه انواع ساختمان ها یکسان نیست و بایستی هر پروفیل بسته به نوع متریال استفاده شده برای نما انتخاب شود. پروفیل های مورد استفاده در صنعت ساخت در و پنجره ،از تعبیه نوعی تسمه ی پلی آمید که ۵۰ درجه برودت تا ۲۲۰ درجه حرارت رو تحمل میکنن تشکیل شده اس. بتن اکسپوز از سه ماده تشکیل می شود که شامل آب، سیمان و ماسه ریزدانه است. به دلیل جلوگیری از اتلاف سیمان و سایر مواد تشکیل دهنده در بتن نما از نظر هزینه مقرون به صرفه تر است. استفاده از بتن اکسپوز در ساخت نماها بسیار مقرون به صرفه و دارای کیفیت بالایی است. همان طور که ملاحظه کردید نحوه ساخت این نوع بتن آسان است و حتی خودتان هم می توانید آن را بسازید؛ اما به دلیل حساسیت کار و اینکه این بتن در نما استفاده می شود برای ایجاد کیفیت بالا توصیه می شود آن را سفارش داده و توسط مجریان کارآزموده از بتن نما استفاده نمای خشک کنید. این کار باعث می شود بتن اکسپوز به آرامی خشک شود و سطح آن قبل از خشک شدن از آسیب های نور خورشید در امان ماند. مقدار پرتوی خورشید جذب شده در دیوار نیز،از عوامل مهم دیگری است که به جهت فراگیری و رنگ سطح خارجی دیوار بستگی دارد. This a rt ic​le w as written  by GSA​ Con tent Gen​erator D᠎emover᠎si on​.

درباره نمای خشک

هدف از ایجاد این دیوار پشتیبان انتقال بارهای مردهای که به سنگ نما و مهارها وارد شده به ساختمان است. در این روش قبل از اینکه بتن ریزی انجام شود قالب ها بسته می شوند و فشار وارد شده به هر کدام از آنها توسط مهندسین محاسبه خواهد شد. پس از نقلمکان به مشهد در سال 1385 با بهرهگیری از جمعی از فارغالتحصیلان معماری دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران بهصورت جدی به عرصه ارائه خدمات مشاوره معماری در خراسان وارد شد. طراحی نورپردازی نمای ساختمان به اندازه طراحی خود نمای ساختمان از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا نورپردازی باعث می شود که ساختمان در هنگام شب مانند روز تاثیرگذار و جذاب تر به نظر برسد. پس برای طراحی نمای ساختمان در مشهد اهمیت دهیم. نحوه اجرای بتن اکسپوز بر اساس نیاز پروژه و نظر کارفرما به دو صورت پیش ساخته و استفاده در محل مورد بهره برداری قرار می گیرد که در ادامه هر کدام را به طور مفصل توضیح می دهیم. نکته ای که باید در اجرای بتن نما با هر کدام از روش های گفته شده در نظر بگیرید این است که بعد از اینکه کار به اتمام رسید و اسپری حفاظت کننده روی کل سطح پاشیده شد باید یک پلاستیک نایلونی روی آن قرار گیرد.

زیرسازی نمای خشک

به همین صورت کار را ادامه می دهند تا کل نما از بتن اکسپوز پوشیده شود. پایه ها و دستگیره های به کار رفته در این مدل از جنس ف است. همه این لایه ها به کمک سازه هایی از جنس فولاد و آلومینیوم به سازه اصلی و اسکلت ساختمان نصب می شوند. حیدر سلیمانی کارشناس داوری فوتبال ایران گفت : در دقایق پایانی بازی و قبل از صحنهای که منجر به تک به تک میلاد فخرالدینی با علیرضا بیرانوند شد، جاگیری کمک داور بازی اشتباه بود و خود او ۲ متر در آفساید قرار داشت. همچنین می توانید با کمک قالب یا شابلون ظاهر سنگ، آجر یا تخته چوب را به نمای ساختمان خود بدهید. مسئله مهم دیگر در طول ساخت بتن اکسپوز توجه به درزگیری قالب ها، استفاده از مواد افزودنی متناسب، روغن کاری قالب ها و ایجاد ویبره کافی برای خروج حباب های ایجاد شده از هوا می باشد. یکی از این مصالح پر استفاده بتن است که به دلیل داشتن قیمت مناسب و طول عمر بالا به طور عمده ای مورد استفاده قرار می گیرد. در مورد بتن اکسپوز نیز این شرایط وجود دارد و در حال حاضر یکی از پرکاربردترین مصالح در ساخت نمای پروژه است.

نمای خشک چیست

این روش بیشتر برای پروژه های خاص با طرح های متفاوت است. به دلیل عدم حفره و تخلخل در بتن نما از آن برای ساخت انواع حوض های آب و استخرهای بزرگ و کوچک استفاده می شود. میزان جذب آب در این نوع بتن بسیار پایین و حداکثر 6 درصد می باشد. از بتن اکسپوز به عنوان کفپوش راه ها و پیاده رو ها نیز استفاده می شود؛ زیرا قیمت آن نسبت به سایر مصالح برای این کار پایین تر است و در پروژه های بزرگ توجیه اقتصادی خیلی خوبی دارد. نصب سریع و راحت، پایین آمدن هزینه ی نمای ساختمان ها، صرفه جویی در زمان اجرای پروژه ها خصوصا پروژه های بلند مدت از دیگر مزیت های مهم نمای سرامیک خشک می باشد. همچنین در برخی شرایط خاص به دلیل سختی حمل و نقل و موارد دیگر استفاده از بتن درجا مقرون به صرفه تر از بتن پیش ساخته است. ​Content has be᠎en cre​ated  wi᠎th the  help  of G​SA Con tent  G​ener​at᠎or D᠎emoversi​on!

دیدگاهتان را بنویسید