5 راه‌هایی که نمای خشک می‌تواند شما را ورشکست کند – سریع!

در روش دوغابی همانگونه که مشخص است پس از دیوارکشی دیوار پیرامونی ابتدا آجر نما در فاصله حداقل 5 سانتیمتری از دیوار قرار میگیرد و پشت آن توسط مخلوط دوغابی سیمان و آب پر میشود. پس از دیوارکشی با انواع بلوک ساختمانی مانند بلوک سیمانی و یا بلوک سفالی باید ابتدا یک لایه پلاستر سیمان سیاه به ضخامت تقریبی 5 سانتیمتر بر روی بلوک اجرا کرد و سپس اقدام به اجرای نمای سیمان سفید نمود. در شرایطی که از هبلکس برای دیوارکشی استفاده میشود میتوان به صورت مستقیم از لایه سیمان سفید به منظور اجرای نمای سیمانی استفاده کرد که این مسئله منجر به کاهش هزینه های اجرا ساختمان میشود و از این نظر برای کارفرمایان بسیار حائز اهمیت است. نمای ساختمان اگر به درستی زیرسازی نشود، احتمال تخریب دارد و در صورت تخریب شدن ضمن ایجاد ظاهر نا زیبا، باعث می شود که باران و رطوبت به قسمت های زیرین سازه نفوذ کرده و آن را فرسوده کند.

اجرای نما Adventures

برآمدن. افزون شدن. ( یادداشت مؤلف ). رجوع به نماء شود. پس از مشخص شدن نوع نما و مصالح آن، مهندسین طراح باید اقدام به تهیه نقشه های فاز۲ شاسی کشی نمایند که این مرحله باید با توجه به جزئیات اجرایی سازه و با برداشت دقیق از شرایط موجود صورت پذیرد. در صورت جدا شدن اتصالات امکان تخریب شدن کل نما و در نهایت خطر آسیب به عابرین پیاده وجود خواهد داشت. یکی از نکاتی که در مورد اجرای نمای ساختمان با سیمان سفید باید به آن توجه کرد این است که هرچه کیفیت سیمان سفید بالاتر باشد امکان ترک خوردگی آن در گذر زمان کمتر است و همچنین پودر سنگ استفاده شد سفیدتر باشد نمای اجرا شده در نهایت کیفیت بالاتری خواهد داشت. پانل سیمانی یکی از انواع محصولات مدرن در بازار ایران است که با توجه به سرعت نصب و اجرای بالا امروزه در صنعت ساختمانی ایران مورد استفاده قرار میگیرد. سپس با توجه به نیاز، از میلگرد استفاده میشود. تمام خمکاری ها و پیچیدگی های نما با توجه به چیزی که در نقشه وجود دارد توسط مهندسین و با پروفیل مشخص شده اجرا می گردد.

شرکت طراح و مجری نمای خشک

همچنین تمامی استادکاران کناف نیز میتواند اقدم به اجرای آن نمایند.پس از پایان نصب سمنت برد و یا پانل بوردکس با استفاده از بتونه و ماستیک مخصوص میتوان اقدام به رنگ آمیزی نمای ساختمان نمود و همان گونه که قبلاً نیز گفته شود الزاماً باید از رنگ مخصوص نما استفاده شود. کنترل نماهای ساختمان توسط نهادی مسئول از جمله کارهایی است که برای حفظ منظر و سیمای شهر در نظرگرفته شده است. برندهای معروف، یکی از بهترین راه کارهایی است که خریداران می توانند با انتخاب این گزینه، خریدی مناسب و در عین حال مقرون به صرفه داشته باشند. یکی از نکاتی که کارفرمایان محترم به استفاده از بوردکس در نمای ساختمان میکند این است که به منظور اجرای دیوار بیرونی و نمای ساختمان با پانل بوردکس نیازی به آهن کشی و همچنین استفاده از سازه گالوانیزه مخصوص نیست و با استفاده از انواع سازه کناف و رانر استاد و سازه F و سازه U کناف میتوان به اجرای بوردکس نمود. این پایهها نسبت به چسب در مقابل عوامل خارجی مقاومتر هستند و در صورتی که اصول اولیه نصب و اجرای نمای خشک به درستی رعایت شود، تا سالهای سال بدون هیچ مشکلی در جای خود باقی میمانند. اما هر اندازه ای که میزان سطوح بازشو بیشتر باشد، شما مجبور هستید میزان مصالحی را که برای زیر سازی استفاده می کنید را افزایش دهید، در نتیجه مجبور هستید هزینه زیاد را برای اجرای نمای و مصالح آن پرداخت کنید.

رنگ نما آخرین لایه ای است که به جهت داشتن خاصیت محافظتی و همچنین تزئینی، روی سازه های مختلف قرار می گیرند و با توجه به شرایط پر تنشی که اغلب تجربه می کنند لازم است تا از مواد و متریالی در روند تولید آن ها استفاده کرد که حداکثر استحکام و پایداری را در مقابل عوامل محیطی داشته باشند. نمای هر واحد مسکونی بسته به شرایط محیطی از جمله آب و هوا، باد و طوفان، زلزله و میزان آلاینده های هوا در مناطق مختلف، متفاوت می باشند. برای آشنایی با نمای hpl به صفحه مورد نظر مراجعه کنید. در این مورد می توان از انواع چسبهای داخلی و خارجی که در بازار با نامهای تجاری مختلف موجود هستند، استفاده کرد. با رعایت مجموع این اصول طراحی نما در کنار یکدیگر میتوان نمایی داشت که هم زیبا است و هم برای سالیان طولانی ماندگار. قیمت نمای خشک سرامیک پرسلانی که یکی از جدید ترین نماهای ساختمان و مجتمع های تجاری می باشد به موارد و آیتم های زیادی از جمله روش اجراء نوع سرامیک بستگی دارد. یکی از نماهای خشک که امروزه مورد استقبال زیادی قرار گرفته است سرامیک خشک می باشد . برای نماهای کامپوزیت هم نکته مهم اجرایی به این صورت است که پس از انجام آهن کشی فولادی، قطعات آلومینیومی مورد نیاز نما بایستی با پیچ و مهره به نبشی ها متصل شوند و بعد از آن قطعات دیگر نمای کامپوزیت که مخصوص نازک کاری هستند به آنها یعنی قطعات آلومینیومی وصل می گردند. This art ic​le was ​do᠎ne wi​th t he help of G​SA  C onte nt᠎ Gen᠎er at᠎or D​em oversion​!

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با بهساز نما وب سایت خود باشید.

دیدگاهتان را بنویسید