5 قانون درباره نمای سرامیک خشک Meant To Be Broken

در آغاز کار صفحاتی که به شکل L می باشند را در امتداد هم روی دیوار نصب می کنیم. متریال هایی که می توان به شکل تکی یا ترکیبی در نمای نئوکلاسیک ساختمان بکار برد عبارتند از آجر، سنگ، چوب، بتن، شیشه و فولاد. در این مقاله از هلدینگ ساختمانی سپنتا، 5 اصل از اصول طراحی نمای ساختمان انسان محور یا Human-Friendly را با هم بررسی میکنیم. وزن نمای خشک ساختمان به نسبت سایر انواع نماسازیها کمتر است و این موضوع موجب ایمنی بیشتر در برابر زلزله میشود. در غیر این صورت نمی توان به زیبا بودن و جذاب بودن نمای سیمانی امیدوار بود. بنا به گزارش ابن بطوطه، “که ۵۷ سال پس از درگذشت سعدی نوشته شده و قدیمیترین گزارش موجود از آرامگاه سعدی است” مردم بازدیدکننده از آرامگاه سعدی، جامه خود را در حوضچههایی مرمرین میشستند.به باور مردم شیراز “که از قبل از سعدی و شاید قبل از اسلام وجود داشته”، شستشو در این آب، شفابخش بودهاست. به طور کلی هدف از روشهای ضد آب سازی نمای ساختمان، جلوگیری از نفوذ آب، صرفهجویی در مصرف انرژی، ماندگاری مصالح و تمیز ماندن نما در طولانیمدت است. از آنجایی که در اجرای سیستم نمای خشک ساختمان از یک عایق حرارتی استفاده میشود و بعد از آن نیز یک چهارچوب با نگهدارنده بر روی ساختمان نصب میشود تا نمای خشک بر روی آن قرار بگیرد.

ایجاد ضایعات ساختمانی را کم می کند.

عایق حرارتی: عایق حرارتی یکی از اجزای اصلی سیستم نمای خشک است که به صورت مکانیکی و مستقل به زیر کار وصل میشود. نکات فنی در اجرای نمای خشک ساختمان: این روزها زیبایی و طراحی نمای ساختمان نشان دهنده نوع فعالیت ، طرز فکر و ایده های مدیران شرکت ها می باشد . مصالح نمای خشک ساختمان: معمولاً از سنگ، ورق کامپوزیت، سرامیک خشک، شیشه، کاشی و آجر سفالی استفاده میشود. ورق کامپوزیت دارای تنوع زیادی است که از بعدهای زیر قابل بررسی هستند. بنابراین وجوه پشت و جلوی ساختمان از یک طرف دارای نمود اجتماعی و از طرف دیگر نمود مشخص ساکنان است بنابراین نمای هر ساختمان باید هم با فضای عمومیهمبستگی داشته باشد و هم بتواند حجم داخلی ساختمان را بیان کند. فضای خالی: بهخاطر عدم ورود رطوبت به درون ساختمان و همچنین تهویه بین نما و عایق فضایی بین آن در نظر گرفته میشود. فضای خالی ایجاد شده بین نما و عایق موجب میشود تا مصرف انرژی کاهش پیدا کند. ایجاد ضایعات ساختمانی را کم می کند. ۷. عدم ایجاد ضایعات ساختمانی و سروصدا: سیستم نمای خشک بدون برداشتن سطح دیوار موجود، مستقیماً بر روی دیوار قابل اجرا بوده و بنابراین اجرای این سیستم بدون ایجاد ضایعات و زبالههای ساختمانی معمول و همچنین بدون ایجاد سرو صدامیباشد.  This article has ​been w ri tten  by behsaznama Con​tent G​en er at᠎or Dem oversi on !

نمای سرامیک خشک

به همین دلیل اجرای نمای خشک ساختمان معمولاً ضایعات و زبالههای زیادی ندارد. اجرای نمای خشک در معماری مدرن در دهه های اولیه قرن بیستم آغاز شد. امکان اجرای سریع و آسان برای ساختمانهای بلند و برجهای مرتفع یکی دیگر از مزیتهای استفاده از نمای خشک ساختمان است. اجرای این نماسازی نیاز به استفاده از داربست ندارد و همین موضوع نیز روی سرعت بخشیدن به نصب آن کمک زیادی میکند. استفاده از چهارچوبهای فلزی و قالبها الگوهای آماده برای اجرای نمای خشک ساختمان موجب شده است تا نصب آن با سرعت بالایی انجام شود. باید قیمت مناسب، زیبایی نما، سهولت و سرعت در اجرا را در بر گیرد. یکی از طراحان بزرگ نمای ساختمان پیشنهاد می کند که انتخاب امن و مناسب برای رنگ نما، انتخاب دو سایه و ته رنگ از یک رنگ می باشد.رنگ نقش مهمی در نمای ساختمان دارد. در طراحی نمای ویلا یا طراحی نمای ساختمان یک طبقه از ترکیب دو یا چند رنگ ، طرح و مصالح مختلف استفاده می شود. در واقع نمای بیرونی نمای خشک از دیواره ساختمان جدا است و به همین دلیل باد و باران و آفتاب به طور مستقیم با دیوار ساختمان برخورد نمیکند. در این روش با استفاده از دستگاه مخصوص شیارزن در پشت سرامیک شیار هایی با زاویه ی ۴۵ درجه ایجاد میگردد و سپس قطعات کلیپس از جنس آلومینیوم در محل شیار ها به صورت کشویی نصب و سرامیک ها به صورت هنگ (آویزان) بر روی پروفیل ساپورت های طولی آلومینیومی آن نصب میشوند.

استفاده از نمای خشک یکی از گزینه هایی است که این روزها بسیار مورد استقبال و استفاده قرار می گیرد . با توجه به تصمیمات اخیر پارلمان اروپا و زمزمه هایی که مبنی بر پیوستن گرجستان به اتحادیه اروپا به گوش می رسد، خرید ملک در این کشور بسیار مورد استقبال واقع شده؛ چراکه در صورت بروز این اتفاق، پیامدهای فوق العاده ای در انتظار کشور گرجستان خواهد بود. امکان ترمیم و تعویض کامل نما به سادگی وجود دارد و حتی میتوانید نمای جداسازی شده را در جای دیگری دوباره استفاده نمایید و از طرفی این مصالح قابل منبع بازیافت هستند. در طراحی نمای خانه باید به اقلیم منطقه توجه ویژه داشت. سرامیک های حفاری شده و نمایش داده شده در منطقه چوکوروا که اکنون استان های آدانا، عثمانیه و هاتای را پوشش می دهد، به عنوان موضوعی برای زنان آموزش دیده در کارگاه های طراحی هنری، جواهرات و لباس مؤسسه ادامه آدانا عمل می کند.

دیدگاهتان را بنویسید