5 مسائل مردم نفرت درباره نمای خارجی ساختمان

در این بخش لازم است کلیه ی عوامل تاثیر گذار در طراحی نما را پس از انتخاب سبک طراحی در نظر بگیریم , عواملی چون : منطقه ی قرارگیری ملک و ویلا , بیشتر بخوانید مصالح در دسترس جهت اجرای نما، بودجه ی کارفرما جهت خرید مصالح نما، پیشنهاد انواع متریال قابل استفاده در نما و انتخاب نهایی توسط مالک. جهت آب بندی و آب گریزی کلیه سطوح داخلی و خارجی ساختمان که جذب آب دارند، از جمله نمای سیمانی، چوبی (ترمو وود)، آجری و به عنوان عایق ضد آب چوب های خام رنگ نشده استفاه می شود. سپس لیوان را بالا ببرید و زیر هریک از آویزها بگیرید به طوری که قطعات بلوری لوستر در مایع داخل لیوان غوطهور شوند. برای اینکه هیچ اثری از پرز و لکه روی لوستر شما باقی نماند، درون یک لیوان به میزان یک بر سه الکل و آب بریزید. در این شیوه سرامیک خشک پرسلانی توسط اتصالات آلومینیومی ویژه ای به نام کلمپبر بر روی ریل های آلومینیومی افقی مخصوص این سیستم متصل می گردند. سرامیکها خواص فلزی ندارند و به همین دلیل زنگ نمیزنند، در برابر تغییرات آب و هوایی مقاوم هستند و آب جذب نمیکنند. This art᠎ic​le has ​be en do᠎ne with behsaznama C​on tent Generat​or  DEMO.

هروقت از مردم درباره نمای خارجی ساختمان این است بپرسید آنچه را پاسخ می‌دهند|باور این هفت افسانه‌های مربوط به نمای خارجی ساختمان شما را از رشد بازمی‌دارد.|مشتریان واقعا درباره نمای خارجی ساختمان شما چه می‌اندیشید|فرض کنید|فرض کنید} چیست؟}

دلیل بالا رفتن سرعت و دقت کار در این روش، استفاده از کلیپس­ها بر روی سطح قطعات آلومینیومی است. دلیل اصلی انتخاب نما این است که لایه محافظتی را به ساختمان اضافه می کند. به طور کلی کامپوزیتها برای نمای خارجی ساختمانهای مسکونی توصیه نشدهاند و این مطابق با استانداردهای طراحی شهری و معماری است. البته با وجود تاکید معماری مدرن بر ساده شدن طرح ،آنچه گاهی در نماهای طراحی شده در ایران دیده می شود ،تعدد مصالح بکار رفته در این گونه نماها ، شکستگی بیش از حد فرم ها، استفاده فرم های نامطلوب و بهم ریختگی نماست که با هدف جذاب تر کردن نما انجام می شود ولی اغلب نتیجه ای نامطلوب دارد. این نما مربوط به معماری ساختمان مسکونی درچهار طبقه به صورت مجتمع مسکونی هفت واحدی طراحی شد. از ویژگی­های بسیار مهم این روش می­توان به نصب سنگ با ضخامت­های مختلف اشاره کرد. خصوصیت اصلی این سرامیک فرج و خلل بسیار پایین است، چرا که این ویژگی سطح استحکام ساختمان را بالاتر می برد. در اجرای نماهـای خشـک، با توجـه به نصـب به روش صنعتی، با گذشت زمان نیـازی به ترمیم و هزینه نگهداری نمی باشد و درصورتی که این نوع نما آسیب ببیند، هر یک از پلاک ها قابل اصلاح و تعویض می باشد و نیاز به تخریب یا اصلاح کلی نیست و حتی پس از طی شدن عمر مفـید آن ( بالای ۵۰ سال ) می توان تمـامی مصالح مصرف شـده را اعم از فلزات زیرسازی (آهنی یا آلومینیومی) و از همه مهمتر خود سنگ یا سرامیک مصرفی را بازیافت نمود و هر کدام از این مصالح را در مکانها و جاهای دیگری با توجه به نوع کاربری، استفاده نمود.

نمای خشک سرامیک

امروزه تنوع سنگهای ساختمانی بسیار بالا میباشد و هر کدام از سنگها با توجه به قابلیتهای خود برای بخشی از ساختمان مناسب هستند .در چند دهه اخیر غالباً برای نمای بیرونی ساختمان از سنگ تراورتن استفاده میشود زیرا ویژگیهای این سنگ آن را به بهترین گزینه برای استفاده در نمای ساختمان تبدیل کرده است ، اما در نما داخلی یا خارجی از سنگهای دیگر نیز استفاده میشود که در ادامه با انواع آنها به طور مختصر آشنا خواهیم شد . روش غیرنمایان انکری یکی از روش­های جدید برای نصب سنگ نمای خشک است. اسکوپ­های پیمی استیل یا گالوانیزه درون این سوراخ­ها قرار می­گیرند و سنگ را در محل خود نصب و ثابت نگه می­دارند. کفپوش یک فضای اداری یا تجاری باید به صورتی باشد که علاوه بر داشتن زیبایی، به راحتی تمیز شده و قیمت تمام شده آن مناسب باشد که استفاده از سنگ تراورتن برای کفپوش این نوع فضا بسیار مناسب است. این روش نیازمند افراد با مهارت بالا است و این مورد باعث بالا رفتن هزینه­های اجرای این روش می­شود. برای بالا رفتن از نردبانی استفادهکنید که به اندازه کافی بلند باشد. روش گرانی به حساب می­آید؛ درست است که هزینه ها را کاهش می­دهد اما اجرای این روش به خودی خود گران است.

اتصالات نمای خشک

به طور کلی در طراحی نمای یک ساختمان تنوع رنگ و تنوع بافت از اهمیت زیادی برخودار است. نماهای ساختمانی عموماً به سبکهای نمای کلاسیک و نمای مدرن و با استفاده از متریال های مختلفی همچون آجر،چوب (ترموود)، سنگ (تراورتن،گرانیت،آنتیک،مرمریت و….) شیشه، ورق های کامپوزیت آلومینیوم و… اجرای این روش به این صورت است که در قسمت مشخصی از سنگ نما، با عمق کنترل شده و متناسب با ضخامت و نوع سنگ، سوراخی که اصطلاحا به آن پافیلی می­گویند، ایجاد می­شود؛ سپس با استفاده از انکرهای آلیاژی که به کلیپس­ها وصل می­شوند، سنگ نما را به زیرساز آن متصل می­کنند. مهرداد اکبریان رئیس انجمن سنگ آهن ایران به تازگی با بیان اینکه وضعیت اجرای طرحهای توسعهای از سوی دولت اصلاً مطلوب نبوده اعلام کرده است که سرانه مصرف فولاد در کشور نسبت به سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ کاهش شدیدی داشته است. روش غیر نمایان شیاری برای سنگ­هایی با ضخامت بیشتر از 2 سانتی­متر به کار گرفته می­شود. طراحی نما دارای ۳ فاز است و در نهایت طرحی برای اخذ تأییدیه و مجوز از شهرداری آماده میشود. شیشه ایمن شامل شیشههاي آب دیده، شیشههاي لایهاي، شیشههاي داراي سیم یا الیاف، شیشههاي داراي لایه پوشش مقاوم در برابر ضربه یا پانلهاي پلاستیکی است.

دیدگاهتان را بنویسید