5 نمای خشک اسرار کاملاً محافظت شده با جزئیات واضح توضیح داده شده است.

نمای ساختمان که به انگلیسی به صورت Building Facades نوشته میشود، به نمای بیرونی ساختمان گفته میشود که بیشترین جلوه را به ساختمان میدهد؛ از این رو کلمه نما (Facade) در اصل ریشه در کلمه ایتالیایی facciata دارد. همانطور که گفته شد ایران دارای معادن سنگ بسیاری است، اما استخراج این سنگ ها از معادن به صورتی که قابل استفاده برای ساختمان ها باشد روندی دارد. گفته شده که واژۀ “نما” از کلمۀ فرانسوی facia برگرفته شده است. برای مثال هنگامی که سازنده قصد اجرای نمای مدرن را داشته باشد نوع سنگ انتخابی معمولا سنگ گرانیت است. سنگ گرانیت نهبندان که به آن گل پنبه ای نیز می گویند به دلیل استحکام بالا در نمای ساختمان استفاده می شود. تا زیرسازی، استحکام کافی را داشته باشد. این براکت ها بارهای ثقلی، بار باد و زلزله را به سازه منتقل می کنند و معمولا به کف های سازه ای متصل می شوند. نمای خشک از لایههای متعددی تشکیل شده است که شامل پوسته بیرونی، فضای داخلی تهویه پذیر، لایه عایق حرارتی و دیواره داخلی ساختمان میشود که همه لایهها به وسیله سازههای فولادی و آلومینیومی، به سازه ساختمان متصل شدهاند. نکته: در روش اجرای نمای سنگ خشک چون از اتصالات مکانیکی یعنی پیچ و مهره برای متصل کردن سنگ­های نما به ساختمان استفاده می­شود، ضخامت سنگ باید بیشتر باشد.

از مصالح درجه ?

اجرای نمای آجر خشک، اجرای نمای سنگی خشک، نمای کرتین وال، اجرای نمای سرامیک خشک و … آذرخش با تولید آجر نسوز نما بازگشت به معماری آجری اصیل ایرانی را به راهی هموار تبدیل کرده است. آجر نما با قابلیت عایق صوتی در انواع ساختمانها قابل اجرا است. به عنوان یک مهندس معمار ، بسیاری از ساختمان ها را دیده ام که اسکلت قابل قبول و خوبی داشته اند اما در اجرای نما از مصالح درجه ? اما گاه در این مورد، محدودیتهایی وجود دارد و مجری طرح ملزم به اجرای نمایی است که هارمونی مناسبی با معماری اطراف و منطقه داشته باشد. این واژه اولین بار در انگلیسی برای اشاره به جلو یا چهره یک ساختمان استفاده شد؛ اما متعاقباً در رابطه با پنهان کردن چیزی در پشت ظاهر فریبنده (مانند شخصی که احساسات واقعی خود را پنهان میکند) معنای دیگری نیز به خود گرفت. مسئله شستشوی نمای کامپوزیت کاملا فرق دارد و بسیار حساس است و باید به صورت 6 ماه یکبار اقدام به شستشو و جرم گیری از سطح نما کنیم.در صورت رعایت نکردن این روند این جرم ها بر سطح کامپوزیت رسوب میکند و فقط و فقط با تعویض ورق میتوان زیبایی را به ساختمان برگردانیم چرا که هیچ مواد شوینده ای قادر به تمیز کردن نیست. ​This da ta was c​reated ​by behsaznama Con᠎tent Generator D emov​er sion!

نمای ساختمان مناطق گرم و خشک

از طرفی سنگ نمای امکان سقوط دارد و در این صورت باید اسکوپ گذاری شود. نمای پشت ساختمان به ویژه زمانی که سازه بلندتر از ساختمانهای اطراف است، باید مورد توجه باشد تا از زیبایی ساختمان کم نکند. 6. خاک ناشی از برش سنگ، کاملا از پشت آن پاک شود. توجه به نمای پشت ساختمان: ممکن است تصور کنید که نمای پشت ساختمان چندان مهم نیست. قبل از آنکه بخواهید از رنگ نما در حجم بسیار وسیع استفاده کنید یکسری قواعد و اصولی وجود دارد که نه تنها در مورد این پروژه بلکه در دیگر برنامه های مرتبط با رنگ آمیزی ساختمان نیز کاملاً صدق می کند و برای آنکه در مراحل میانی کار دچار مشکل نشویم لازم است که این اصول گام به گام را به بهترین شکل ممکن انجام دهیم. نه فرهنگ مشترکی برای بیان دارند، نه مصالح یکسانی بهکار گرفته اند و نه سبک مشخصی را دنبال میکنند. ظاهر بیرونی سازه نه تنها برای ساکنان ساختمان، بلکه برای محیط اطراف نیز بسیار مهم است. گذر زمان، شرایط آب و هوایی، مواد اسیدی موجود در محیط و غیره تغییر اندکی در این نوع سنگ ایجاد می کنند.

از جمله موارد کاربرد این سنگ می توان به استفاده در کفپوش ساختمان، راه پله ها، سرویس های بهداشتی و غیره اشاره کرد. نما به یک طرف و معمولاً جلوی ساختمان اشاره دارد و یکی از مهمترین عناصر خارجی هر سازه است که نقش مهمی در اشاعه انرژی در یک سازه دارد. این نوع نما از دو دیوار شیشه ای تشکیل شده است که توسط یک حفره در ارتفاعات جدا شده و برای کاهش مصرف انرژی ساختمان استفاده می شود. لازم است برای حل این مشکل، هر ساختمان ساز لیست کارگران را به صورت روزانه به تأمین اجتماعی داده و بیمه بر مبنای ساعات کاری مفید دریافت شود. ۳ – صورت ظاهری . چه نوع مصالحی در نمای خشک مورد استفاده قرار می گیرد؟ ضمن اینکه در روش خشک نماسازی، امکان بازیافت مصالح پس از گذشت عمر مفید نما وجود دارد و اسکوپ های نصب و زیرسازی فلزی نیز قابل بازیافت و استفاده مجدد خواهند بود. خروجی عددی این نر مافزارها نشان م یدهد دوپوسته شدن نمای ساختمان ها به افزایش بهر هگیری از تهویه طبیعی و بهبود کیفیت هوای داخل کمک کرده و استفاده از این فناوری در جهت کاهش استفاده از سیست مهای تهویه مطبوع و رسیدن به دمای آسایش اثرگذار خواهد بود.

راه را بیاموزید برای شروع قیمت سنگ نمای خشک

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از روش اجرای نمای خشک ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید