6 راه‌های موثر برای دریافت بیشتر از نمای خشک

این موضوع یکی از مزیت های اصلی نمای خشک است که بر خلاف نمای ملاتی که می بایستی کل سطح زیرین آماده نصب متریال نهایی پوشش باشد در نمای خشک با اتصال به نقاط تکیه گاهی محاسبه شده در اسکلت ساختمان، زیر سازی اجرا و متعاقبا پوشش نما بر روی آن نصب می گردد. این آیتم با توجه به قیمت بسیار مناسب، ایجاد طرحهای مختلف در زمان پیاده سازی و همچنین تنوع رنگ و سبکهای آن یکی از مناسبترین گزینهها است. پس از اینکه بتن ریزی انجام شد و بتن سخت شد، قسمت های داخلی قالب را تا حد نهایی بتن ریزی شده بالا می برند و پس از محکم کردن آن، بخش دوم بتن ریزی دیوار را به همین ترتیب و تا پایان کار ادامه می دهند. بنابراین اگر تجربهای در این زمینه ندارید، بهتر است جهت پیشگیری از بروز مشکلات احتمالی از دانش و تخصص کنیتکس کار ماهر کمک بگیرید. این مجموعه ها با توجه به اینکه پیش ساخته هستند با سرعت بالایی قابلیت نصب دارند ادامه مطلب . در کنار تمام مزایای معرفی شده برای بتنهای اکسپوز، محدودیتهایی نظیر ارزیابی ملاحظات سازهای، کهنه شدن، ضخامت زیاد، تخلخل، کف سرد و حساسیت به شرایط محیطی نیز وجود دارد که در ادامه به معرفی آنها میپردازیم.

انواع سیستم های نمای خشک

از دیگر انتخابهای شما برای ساختمانهای سنگی یا آجری که اجرا و نصب آنها زمانبر بوده و هزینهی بالا است، به کار بردن نمای مینرال است که امروزه یکی از انتخابهای معماران و انبوه سازان در نمای ساختمان به شمار میرود. در این مقاله به شناخت نمای ساختمان و اهمیت بازسازی آن اشاره کردیم و روشهایی برای بازسای آن بیان کردیم. قیمت اجرای کنیتکس نمای ساختمان، دیوار حیاط و داخل ساختمان با توجه به عوامل زیر تعیین میشود. زیرا نمای کامپوزیت سبک است و نیازی به تقویت سازه ندارد. در ساختمانهایی که نمای قدیمی آنها آجر یا سنگ باشد به راحتی و بدون آنکه بخواهید نمای قبلی را جدا کنید میتوانید آن را با نمای کامپوزیت بازسازی نمایید. همانطور که میتوان در دیتیل های ارایه شده مشاهده کرد ( و همچنین در قسمت قبلی عنوان شد ) ، ۲ سری TS77 ,TS94 مربوط به تولید درب و پنجره ترمال بریک با ابعاد روتین میباشد که معمولا به وسیله این سری سیستم ها میتوان بازشوهایی نهایتا با ابعاد ۱۰۰ در ۲۳۰ سانتیمتر ایجاد نمود . با توجه به اینکه هزینه ساخت هر متر مربع ساختمان در سال 1401 بین 6 تا 7 میلیون تخمین زده شده است به راحتی می توان هزینه ساخت خانه صد متری را محاسبه نمود.

از این روش حتی میتوان روی ساختمانهایی با نمای سنگی یا آجری که بافتشان فرسوده شده است هم استفاده نمود. به این تریتب که در نمای خشک، سطح رویه یا همان نما (سرامیک، سنگ، سمنت برد و … ) به وسیله یک سری اتصالات مکانیکی و تجهیزات (عمدتاً فلزی) به سازه ساختمان متصل می گردد. بتن اکسپوز اصلاحا به بتنی اطلاق می گردد که نما بوده و بر روی آن پوشش دیگر و نازک کاری ثانویه صورت نمی گیرد و چهره بصری ان دارای آهمیت می باشد. این نمونه از نما که به عنوان پانل سیمانی از نوع الیاف دار نیز شناخته می شود می تواند در شکل ها و طرح های گوناگون مورد استفاده باشد و به صورت هوا خشک تولید و در دسترس نماکاران قرار می گیرد. نماهای سیمانی یا اندودی از آن دسته از نماها هستند که در صورت فرسوده شدن به راحتی قابل ترمیم هستند. برخی از نماها هستند که شما برای بازسازی نمای ساختمان خود نیازی به کندن نمای فعلی و استفاده از نمای جدید ندارید و میتوانید با کمترین هزینه و بالاترین سرعت نمای ساختمان خود را تغییر دهید. اگر نمای ساختمان مسکونی یا اداری شما نیز دچار فرسودگی شده و نیاز به مشاوره جهت بازسازی نمای فرسوده ساختمان دارید، با ما در تماس باشید. Da ta h as been cre᠎ated wi​th the  help of G​SA Conte᠎nt Generat​or Dem​over sion .

زیرسازی نمای خشک

جهت انجام کنیتکس میتوانید با شماره سرویسکار مورد نظر خود در همین صفحه از خدمات استاده، تماس بگیرید. از آنجایی که برخی افراد تمایل دارند تا از کنیتکس اکریلیک ساختمان به عنوان پوشش رنگی ساختمان خود استفاده کنند، بنابراین جهت حفظ زیبایی ساختمان، این کار با ظرافت و دقت بالایی انجام شود. ولی اگر در مرحله تولید در کارخانه از آب مناسب استفاده کنند و همچنین لقمههای اسیدی و شوینده از نوع مرغوب استفاده شود و رزین کاری بطور دقیق انجام شود بصورتی که منافذ کامل پر شود، درصد شوره زدن پایین میاد. باهدف دست یافتن به نمایی کارآمد، مهندسی نما از دو نظر زیبایی بیرونی و کارکرد مناسب برای حفظ آسایش فضای داخلی، طراحی و اجرا میشود. واضح است که استفاده از متریال باکیفیت و مناسب نیز مکمل طراحی حرفهایست و جذابیت آن را دوچندان میکند. از همه مهمتر به دلیل استفاده از شیشههای دو یا سه جداره عایق بسیار مناسبی در برابر سرما، گرما و همچنین صدا است اما به دلیل گران بودن هزینهی نصب و نگهداری آن و نیز عدم مقاومت آن در برابر آتش سوزی و زلزله، بیشتر در ساختمانهای اداری یا تجاری از آن استفاده میشود. در واقع پنجره های آلومینیومی اختصاصی به نوعی از پنجره دو یا سه جداره گفته می شود که بر اساس نیاز مشتری و در ابعاد و مقاطع خاص تولید شده باشد که از نظر انتقال صدا، عایق حرارتی و …

دیدگاهتان را بنویسید