6 عادات بسیار موثر نمای خارجی ساختمان

در حالی که طراحی ساختمان سلیقه شخصی است ، اما طراحی خانه یا بازسازی منافع عملی دارد که باعث ایجاد هارمونی با سایر ساختمان های اطراف می گردد و تاثیر آن در زمین بود ( نوع و شکل زمین به ویژه در اثر فرسایش و ته نشست و زلزله و غیره ) را کاهش می دهد. نمای مینرال هم در اجرا و هم در بازسازی بسیار مقرون به صرفه تر است و جزء ارزان ترین نماهای دنیا شناخته شده است. نمای کرتین وال یکی از سیستم های مدرن نمای ساختمان بوده که جز بهترین نمای شیشه ای با ساختار خود ایستا است. چراغ های استیل کوچک جذابیت بیشتری به قسمت ورودی ساختمان می دهد. 4- سیستم های اجرایی مخصوصی برای نصب این سرامیک به لحاظ نمایان بودن و یا غیر نمایان بودن طراحی و قطعات ان تولید گردیده است که تمام استانداردهای جهانی را نیز دارا می باشد. نمای سبز ساختمان و آپارتمان که با انواع گل و گیاه طراحی و اجرا میشود نام دیگری را نیز به خود اختصاص داده که به آن نمای گیاهی ساختمان نیز میگویند. ​This has  been gen erated  with behsaznama  Cont᠎ent Generator DEMO.

اجرای نمای خشک سرامیک

پس در نتیجه با توجه به اهمیت آن لازم است دقت و توجه لازم را به این کار اختصاص داد تا اصطلاحا لباس خوبی برای ساختمان در نظر گرفته شود . چه از اجزای اتصال دهنده موضعی (پایه) و چه از پروفیل های عمودی و چه از پروفیل های افقی استفاده شود به هر شکل لازم است که پوشش نما را به جداره خارجی سازه پشت آن متصل کرد. همانطور که از اسم آن مشخص است، چسب بتن نوعی چسب است که بر پایه رزینهای اکریلیکی طراحی و تولید شده و به عنوان یک افزودنی در مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار میگیرد تا چسبندگی ترکیب مورد نظر را بالا ببرد. عامل دیگری که به شدت در طراحی نمای خارجی ساختمان تاثیرگذار است، مسائل اقتصادی و تامین مصالح به کار رفته در معماری میباشد. متریال ها و مصالح زیادی با تفاوت های بسیار برای ساخت نما به روش خشک مورد استفاده قرار میگیرند، که از رایج ترین آنها عبارتند از : سرامیک پرسلانی ، کاشی و سفالینه ،کرتین وال ، صفحات آلومینیوم کامپوزیت ، فایبر سمنت برد ، ترموود و … همان طور که در جریان هستید، واژه مدرن به معنای “شامل تازه ترین روش ها، تکنیک ها و ایده ها” است.

پیامد دیگر تمسک به شفافیت برای تأمین نور، هوا، فضای سبز و استفاده از شیشههای سراسری این بود که پوستههای «ماده زایی» شده شیشهای حتی اگر میتوانستند تداوم زندگی داخل و خارج ساختمان را تأمین کنند، تعامل بین توده و فضا، نقش و زمینه فضای مثبت و منفی را از بین میبرد. برای مثال در استان اصفهان استفاده از نمای چوبی در نماهای اصلی ساختمان در خارج از محدوده مصوب تاریخی شهر اصفهان و تنها به میزان ۱۰ درصد مجاز می باشد. کاربرد اصلی نماهای اسپایدر در ساختمانهای تجاری و اداری می باشد. زمانی که تمام ساختمانهای یک منطقه نمای بیرونی جذابی داشته باشند، افراد تمایل زیادی برای رفتن به آن منطقه دارند و افزایش رفت و آمد به معنای رونق کسب و کارها در آن محل است. زمانیکه به یک منطقه مسکونی وارد میشویم اولین چیزی که چشم بیننده را تحت تاثیر قرار می دهد مشاهده ساختمان های منطقه می باشد طراحی نمای آن ساختمان ها ست. در این مورد باید بگوییم که بله شرایط اقلیمی یک منطقه بر روی نمای خارجی ساختمان تاثیر فراوانی را دارد. راه هایی که می توان با استفاده از رنگ ها، زیبایی خاصی به ساختمان دهد بیشمار است. 1. پیش – طراحی : این روند با یک مرحله ” کشف ” کامل از قبل طراحی شروع شده که منجر به یک طراحی مفهومی می شود.

یک نورپردازی عالی باعث برتری ساختمان شما نسبت به ساختمان های دیگر از جهت نورپردازی ساختمان و نور پردازی نما در شب می شود. یکی از طراحان بزرگ نمای ساختمان پیشنهاد می کند که انتخاب امن و مناسب برای رنگ نما، انتخاب دو سایه و ته رنگ از یک رنگ می باشد.رنگ نقش مهمی در نمای ساختمان دارد. سنگ گرانیت با توجه به معادن موجود در کشور و نیز ابزارآلات صیقل دادن آن دارای تنوع رنگ نسبتا بالایی می باشد که می توان از این ویژگی آن در نما سود برد. نمای سنگ تراورتن با توجه به وجود معادن انبوه در کشور از نظر قیمت مناسب است ، ولی عوامل دیگری که از نقاط ضعف این سنگ می باشد مانع از استفاده همیشگی این محصول می گردد. در اصول و ضوابط طراحی نما ساختمان اشاره کردیم که توجه به سبک ساختمان اهمیت بسیار زیادی دارد. همانطور که در قسمت قبلی اشاره شد ، مناسبترین سنگ برای نما بیرونی ساختمان سنگ تراورتن میباشد این سنگ گزینه مناسبی برای نمای خارجی و حتی نمای سنگ داخلی محسوب میشود. طراحی مینیمال (ساده گرایی): مینیمال، سبکی است که بر پایهی ساده گرایی کامل شکل گرفته است که در این نوع، طراحی تمام آن چه از تزئینات که باعث برهم ریختن نمای ساختمان و یا شلوغ شدن نمای ساختمان شود جلوگیری می شود.

اتصالات نمای خشک

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از مطالب بشتر دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید