6 کوچک تنظیمات که ممکن است تاثیر بزرگ روی شما اجرای بتن اکسپوز

همین امر سبب شد که به تدریج موارد به کارگیری بتن نما بیشتر و بیشتر شود. این امر بویژه در سازه های عمومی و بنا ها و سازه های معماری نقش خود را بیشتر نمایان می نماید. هیچ یک از متریالهای نماسازی نمی توانند تا این حد کاربردی و متنوع و انطباق پذبر باشند، بنابراین از بتن اکسپوز جهت اجرای هر نما با هر شکل و طراحی می توان استفاده کرد و تمام اشکال و نقوش مورد نظر را با استفاده از سیستم قالب های موجود و به شکلی مقرون به صرفه و اقتصادی می توان بر بدنه سازه ایجاد کرد. سلام بتن اکسپوز بیشتر در چه سازه هایی کاربرد داره و استفاده میشه؟ آجرهای ضد زلزله که در نمای ساختمان کاربرد دارند در مقابل ریزش مقاومت بیشتری از خود نشان میدهند. به این ترتیب که تایلها را در ابعاد استاندارد و در شرایط کنترل شده و با استفاده از قالب های پرکاربرد در کارخانه تولید میکنند. سرامیک ها با توجه به میزان خاک رس و دما و فشاری که در فرآیند تولید تحمل می کنند، از نظر سختی به پنج گروه تقسیم بندی میشن. ترمال بریک پلی آمیدی در حال حاضر به طور مکانیکی به مقاطع قاب متصل می شود تا سختی و استحکام قاب را حفظ کند.

مزیت های نمای خشک

پنجره ترمال بریک علیرغم اینکه مقاومت فوقالعادهای در برابر ضربه یا باد شدید دارد، اما بسیار سبک است و وزن کلی ساختمان را چندان افرایش نمیدهد. سیستمهای ترمال بریک در عین سبکی فوق العادهای که دارند در مقابل فشار باد بسیار مقاوم میباشند، همچنین در برابر آلودگی و گرد و غبار هم مقاوم میباشند. در ترکیب بتن اکسپوز علاوه بر آب، سیمان پرتلند یا غیرپرتلند و سنگ دانه یا ریزدانه های شن و ماسه که در بتن معمولی هم بکار میرود از مواد پر کننده و مواد فوق روان کننده هم استفاده میشود. مواد پرکننده باعث افزایش تراکم مواد در بتن میشود و مواد فوق روان کننده باعث میشوند سطح نهایی بتن نما صاف و صیقلی شود. بتن اکسپوز یکی از مصالح پرکاربرد در ساختمان سازی است که سطح صاف و صیقلی داشته و در سبک های معماری مدرن به فراوانی مورد استفاده قرار می گیرد. نصب این پروفیل ها برای صاف کردن سطح زیرین سنگ های نما هست. برای همین در سالهای هفتاد و هشتاد میلادی عکسالعمل شدید میان ساکنان در این مورد معماران را به تجدید نظر جدی مجبور کرد. روش های متعدد و متنوعی برای طراحی و اجرای نمای مدرن وجود دارد. استفاده از بتن اکسپوز در طراحی داخلی فضاهای مدرن و طراحی فضاهای بیرونی بسیار رایج شده است. This c ontent w​as created ​by G᠎SA C᠎on​tent Generator  D᠎em oversion.

نمای خشک کورتکس

نمای بتن اکسپوز رنگ سرد و صنعتی دارد و حال و هوایی مدرن به فضا می بخشد. نوع طراحی باید مینیمالیستی و با تکیه بر ساده گرایی و در عین حال رعایت جنبه های زیبایی شناختی باشد. توجه به نوع ساختمان: یک طراح با تجربه، یک هماهنگی بین نوع ساختمان و سبکهای موجود در نظر میگیرد. شامل ۳ پوشه به تفکیک نوع نما با فایل های تمرین مجزا در اختیار دانش پژوهان عزیز قرار میگیرد. یکی از پر استفادهترین انواع بتنهای اکسپوز، بتن اکسپوز نما است که به وسیله نصب پنلهای پیش ساخته بتنی به عنوان نمای بیرونی ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد. در استفاده از پنلهای بتنی در معماری وطراحی داخلی باید ترکیب رنگها را مد نظر قرار داد. ابعاد استاندارد تایل بتنی به دو صورت ابعاد مربع و ابعاد مستطیل است. این پنل ها را می توان در ابعاد مختلف تولید نمود و در تمام فصول سال مورد استفاده قرار داد.

مواردی مانند ایمنی، جنس دیوار، ابعاد دیوار، محدودیتهای فضای نصب و غیره در تعیین روش نصب تایل بتن اکسپوز تاثیرگذار است و حتما باید پیش از خرید بتن اکسپوز به طور کامل بررسی شود. با وجود اجرای بتن اکسپوز طبق استانداردها و اعمال تمام تمهیدات لازم ممکن است مشکلات و صدماتی همچون ﻟﺐ ﭘﺮ ﺷﺪن ﺗﺎﯾﻞ پیش آید و نیاز به ترمیم بتن اکسپوز باشد که در این موارد با توجه به اﺑﻌﺎد، ﻣﺤﻞ، ﺿﺨﺎﻣﺖ، ﺳﺎزه ای ﯾﺎ ﻏﯿﺮﺳﺎزه ای ﺑﻮدن، تکنیک مناسب برای ترمیم انتخاب و اجرا میشود. تایل های بتنی به دو روش نصب خشک و نصب دوغابی نصب و اجرا میشوند. در روش نصب به صورت خشک ابتدا نمای بتن اکسپوز با استفاده از قوطی های فلزی به صورت شبکهای زیرسازی میشود. به همین دلیل کیفیت و سطح ظاهری بتنی که به عنوان پنل نهایی نصب میشود اهمیت زیادی دارد و باید از بتن باکیفیت و ﻃﺮح اﺧﺘﻼط مناﺳﺐ استفاده کرد تا به نمای نهایی ساختمان جلوه خاصی بدهد. برای محاسبه دقیق و قیمت اصلی و نهایی متر واحد کار یا متر کلی کار می بایست نقشه های اصلی آن موجود باشد. کیفیت مصالح استفاده شده و قالب بتن، در کیفیت ظاهری و نتیجه کار تاثیرگذار است.

تجهیزات نمای خشک

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از شرکت اجرای نمای سرامیک خشک دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید