7 دلیل چرا شما با این وجود یک مبتدی در نمای خارجی ساختمان هستید

اجرای نمای جی اف آر سی و اجرای نمای کامپوزیت از دیگر روش های اجرای نما خشک ساختمان هستند که طرفداران بسیاری دارند. بنابراین مجری نصب نما باید دقت و حساسیت های لازم را زمان اجرای نما به خرج دهد. علاوه بر انتخاب جنس مصالح باید در انتخاب رنگ مصالح و طراحی نورپردازی نمای خارجی ساختمان حساسیت لازم را به خرج دهید تا بتوانید نمایی شیک و متفاوت را برای ساختمان خود طراحی کنید. آنها بر این باور هستند حفظ بافت تاریخی شهر، قسمتی از هویت تارخی شهر است و باعث جذب درآمد برای شهر می شود، البته این نظر درست می باشد زیرا شهری مانند اصفهان که از جذب توریست یکی از برترین شهرهای ایران می باشد، که این سیاست در آن اجرا می شود. در واقع نما قسمتی از ساختمان است که در معرض دید عموم قرار دارد، از این رو از طرفی وجهه اجتماعی و از طرفی دیگر سلیقه ساکنین ساختمان را به نمایش می گذارد. سطوح بام و دیوارهای داخلی و خارجی همگی از مواردی هستند که از سیستم کیل میتوان بدون محدودیت استفاده نمود، در این نوع سیستم سرامیک خشک بهوسیله قطعات آلومینیومی کلمپ بر روی ریلهای آلومینیومی نصب میشود.

نمای سرامیک خشک

طراحی اداری شما کاملاً متفاوت از یک ساختمان مسکونی است، زیرا به جای تمرکز بر احساس خانه بودن، بر حس کلاسیک و جذاب تمرکز دارد. دفتر مهندسی آلفا به عنوان یکی از دفاتر مهندسی معتبر با سابقه ای درخشان در سال ۱۳۸۶ با مدیریت مهندس سلاماتی ، فعالیت خود را در زمینه ارائه خدمات طراحی ، اجرا و نظارت نماهای کامپوزیت ، کرتین وال و سرامیک خشک ساختمان های اداری ، تجاری و مسکونی آغاز نموده است . نمای ساختمان های آپارتمانی می تواند تلفیقی از سبک های متفاوت با استفاده از متریال هایی مانند سنگ ، گرانیت ، آجر ، سیمان ، کامپوزیت و ترموود باشد. در حقیقت در نمای خشک، نوعی سیستم نصب سبک با اتصالات مکانیکی جایگزین ملات برای نصب نما به ساختمان می شوداگر با نماهای ملاتی آشنایی داشته باشید، حتما می دانید که در این نوع نما سطح رویه که ممکن است سرامیک، سنگ، آجر و… برای گرما بخشیدن به طراحی در سبک اسکاندیناوی؛ از چوب در کنار شیشه و استیل استفاده می شود. جنس و طراحی مناسب می تواند به طور قابل توجهی بر ظاهر و عملکرد کلی ساختمان تأثیر بگذارد.

به علت اوضاع طبیعی حاکم بر منطقه و صیدهای بیرویه در گذشته حیات وحش آن فقیر شدهاست. عامل مخرب دیگری که به طور پیوسته بر کیفیت رنگ و ظاهر نما اثر میگذارد، برخورد اشعه فرابنفش خورشید است؛ به همین سبب بیشتر روشهای ضد آب سازی نمای ساختمان، ضمن این که عایق رطوبت هستند، از مقاومت خوبی در برابر تابشهای فرابنفش برخوردارند. اشاره کرد. این از انواع نما خشک ساختمان بر اساس مصالح استفاده شده. نخست بر اساس مصالح استفاده شده در اجرای این روش و دوم بر اساس نوع اتصالات. نصب آن باید بر اساس استانداردهای مشخص شده ای باشد که ما استحکام لازم را به دست آورد. این در حالی است که در روش اجرای نمای خشک برخلاف نماهای ملاتی، ملات و دوغاب به طور کامل حذف شده و سطح رویه توسط مجموعه ای از اتصالات مکانیکی که عمدتا از جنس فلز هستند، به سازه متصل می گردد. این ویژگی نمای خشک سبب شده تا بسیاری از مشکلاتی که طراحان، مهندسان، متخصصان و مدیران پروژه ها با آن روبرو هستند، برطرف شود و با استفاده از این مصالح در هر سایز، ضخامت و رنگی که لازم است، به بالا رفتن کیفیت نما و اجرای کامل طرح مورد نظر خود خواهند رسید.

این پیچ ها و مهره ها سرامیک ها را به بدنه فلزی سنما متصل می سازند تا آنها سر جای خود بمانند. کلیسای آنان نیز مانند مساجد شیعیان، از اطراف به بافت مسکونی و شهری متصل بود. این نوع از سرامیک ها را به نام یی از سنگ های مصنوعی نیز می شناسند که روی نما به کار برده می شود. ملات ( استفاده نمی شود می توان در حین اجرا و حتی پس از اتمام کار به سادگی نسبت به رگلاژ خطاهای احتمالی حتی در حد میلیمتر اقدام نمود و حتی طی سال های بهره برداری نیز امکان جابجایی و اصلاح تک تک سنگ ها یا سرامیک ها و … در بین روش های غیرنمایان روش انکری به دلیل استفاده از سرمته سوراخ کاری و انکر شرکت آلمانی هزینه بیشتر دارد و روش شیاری Beko چون تولید شرکت ایرانی است مقرون به صرفه تر خواهد بود. نمای مینرال هم در اجرا و هم در بازسازی بسیار مقرون به صرفه تر است و جزء ارزان ترین نماهای دنیا شناخته شده است. ستون، شناختهشدهترین جزء معماری کلاسیک به حساب میآید و وزن سقف را تحمل میکند. ​Data has  been c re ated ​wi᠎th t he  help ᠎of behsaznama C​ontent Gen er᠎ator ᠎DEMO᠎.

اتصالات نمای خشک

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با بیشتر بخوانید وب سایت خود باشید.

دیدگاهتان را بنویسید