7 راه‌های موثر برای دریافت بیشتر از نمای خشک

در اجرای نمای خشک آجری، سنگی یا سرامیکی، متریال نما توسط زیرسازیهای آهنی و آلومینیومی و بدون ملات روی سازه اصلی نصب میشود. در این سیستم اجرای نما برای اتصال اجزای نما شامل آجر، سنگ و غیره از ملات استفاده نمی شود بلکه از تجهیزات فلزی مانند ریل، پیچ و غیره استفاده میشود.سیستم نمای خشک یکی از بهترین سیستم ها یی است که به میزان زیاد در برابر نفوذ آب مقاوم است. در واقع منظور از نمای خشک، نماسازی بدون استفاده از ملات است. انجام این کارها باعث میشود تا نمای آجر و خشکه از عایق حرارتی، کمی فاصله داشته باشد و بر روی چهارچوب نگهدارنده و یا اسکلت واقع شود. به این صورت که این متریال از طرفی عایق گرما و رطوبت نبوده و مانند اسفنج عمل کرده و رطوبت را به داخل ساختمان هدایت می کند. همچنین دوام و ثبات بالایی دارند و در برابر سرما و گرما و طوبت عایق هستند. از دیگر مزایای این متریال دوام بالا، کیفیت ضدآب، مقاومت در برابر آتش سوزی و همچنین عایق صدا بودن آن می باشد. Th᠎is artic le w​as created ​wi th t​he he lp  of GSA Con᠎te nt G᠎en er᠎at᠎or Demov᠎ersion​.

نمای خشک فایبرسمنت

مزیت مهمی که در مورد استفاده از این نوع بتن وجود دارد این است که دیگر نیازی به نماسازی نیست. در ادامه به بررسی طراحی نمای بتن اکسپوز میپردازیم و مزایا، ویژگی ها و انواع آن را معرفی میکنیم. همچنین لازم است اختلاط بتن به اندازه معینی باشد تا از جدایی ریزدانه های ترکیبات آن جلوگیری شود. همچنین دارای وزن بالا بوده و برای اجرای آن زمان زیادی لازم است. 6. تسویه نهایی پس از گرفتن تأییدیههای لازم از شهرداری منطقه مربوطه. طراحی نما باید توسط معماران صورت گرفته و به تأئید شهرداری منطقه برسد. به طور مثال برای شرایط اقلیمی گرم و مرطوب ، این فضای خالی به گونه ای طراحی می شود که هوای داخل آن قابل تهویه باشد، اما برای شرایط اقلیمی سرد ، گرم و خشک ، نماهای خشک به گونه ای طراحی خواهند شد که هوای داخل فضای خالی محبوس شود که این امر ضریب عایق شدگی ساختمان را نسبت به هوای خارج افزایش خواهد داد . امروزه باتوجه به این که هزینه های ساخت و ساز افزایش یافته، سازنده ها به دنبال این هستند تا از هزینه های ساخت و ساز بکاهند. کامپوزیت­ ها جزو متریال جدید ساختمانی هستند که کاربردهای بسیار زیادی پیدا کرده ­اند.

استفاده از نمای سرامیکی کاربردهای زیادی در حوزه معماری دارد ، سرامیک پرسلانی زیرمجموعه ای از تایل های سرامیکی است که نبست به تایل های دیگر مقاوم تر است. اکثراً برای نمای داخل ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد و برای ایجاد عایق صوتی بین دیوارههای میانی دو واحد یا بین دو اتاق کاربرد دارد. ما حامی همایش های ملی و بین المللی در جهت رشد و توسعه علمی کشور هستیم. این بتنها از دوام بسیار بالا با طول عمر بین 50 تا 60 سال برخوردار هستند. روش مصرف مواد نانو به این صورت است که ابتدا سطح مورد نظر را از هرگونه چربی و الودگی گردوخاک تمیز و خشک میکنیم.برای رسیدن به این تمیزی سطوح توسط شستشوی نما با دستگاه واترجت ایجاد میکنیم و هرگونه آلودگی را از سطح مورد نظر میزداییم. بنابراین شما به عنوان کارفرما هنگام مشورت با طراحان و معماران می توانید خواسته های خود را از جمله نوع نما و بودجه ای که برای طراحی نما در نظر دارید و مصالحی که قصد دارید به کار ببرید، مطرح کنید. سنگ های طبیعی بعلت تخلخل زیاد پیوسته و ناپیوسته ای که در بافت خود دارند دارای جذب آب بسیار بالایی هستند. نماهای کامپوزیتی دارای بدنه­ ای از جنس پلی اتیلن هستند که توسط لایه­ های آلومینیومی پوشش داده شده ­اند.

یکی از دقیق ترین نرم افزار ها مستروین است، که توسط شرکت فناوری داده پویشگر توسعه داده شده است، مستروین محیط کاربری ساده ای دارد و به شما این امکان را میدهد انواع طراحی ها را امتحان کنید و با دقیق ترین محاسبات به اجرا در بیاورید. همچنین شما می توانید هنگام خرید مصالح جهت اجرا نمای با معماران مشورت کنید. شما به عنوان سازنده برای طراحی نما باید با دفاتر معماری مراجعه کنید. اما اگر شما می خواهید هزینه های مربوط به نمای ساختمان را کاهش دهید، در درجه اول باید نکاتی را در رابطه با طراحی نما بدانید تا بتوانید بر این اساس هزینه های آن را به حداقل اجرای نمای خشک در ایران برسانید. در نتیجه ۵۰ درصد ضعف سریال مربوط به زمان تولید است. بیشترین کابرد این نما در ساختمان های تجاری، مسکونی، اداری، بخش های داخلی ساختمان و ایستگاه های مترو است. نمای سرامیکی جزء نماهای خشک محسوب می شود و می توان از آن برای نما ساختمان مسکونی، نمای ساختمان اداری و یا تجاری بهره برد.

دیدگاهتان را بنویسید