7 نکات نجات بخش درباره اجرای نمای خشک

جنس انواع سنگ نما از چیست؟ وقتی شما به ساختمانی نگاه می کنید چیزی که اولین توجه شما رو به خود جلب می کند چیست؟ استخری خورشیدی مانند یک ذره بین عمل می کند و تمام سطح آب را به صورت یکنواخت گرم می کنند. با اینکه در ساختمانهای متعارف امروزی شیشهها به صورت ساده استفاده میشوند. همانطور که در صفحه طراحی نمای خشک به آن اشاره کردیم؛ نمای خشک به نماهای مدرن ساختمانی گفته میشود که در آن به جای استفاده از ملات، از اتصالات و یراق آلات مخصوص استفاده میشود. از طرفی عامه پسند بودن این نما با توجه به مشکلات اقتصادی موجود، باعث شده قشر متوسط و پایین برای طراحی این نما به سمت مصالحی با ظاهری شکیل و در عین حال ارزان قیمت که فاقد استانداردهای لازم است، بروند و این امر به مرور برای شهر فاجعه آفرین خواهد بود. سالهای پی در پی است که اجرای نما در داخل و خارج ساختمان توسط افراد فاقد آموزشهای لازم با مصالح سنتی نظیر: ملات ماسه و سیمان انجام میگیرد که علاوه بر اضافه بار بر ساختمان که با توجه به اهمیت مقاوم بودن ساختمانها در برابر نیروی قوی زلزله و رابطه مستقیم نیروی جانبی زلزله با وزن ساختمانها، با توجه به تفاوت ضریب انتقال حرارتی و همچنین متفاوت بودن میزان انبساط و انقباض قسمت ملات پشت سنگ یا سرامیک و…

حقیقت پنهان در نمای خشک مدرن Exposured

استفاده از سنگ در نمای بیرونی ساختمان یک مزیت ویژه نسبت به دیگر متریال و مصالح دارد و آن مد بودن همیشگی آن است. توسعه روزافزون تولید محصولات مختلف، جهت استفاده در نمای ساختمان و استفاده طراحان از مصالح نوین در اجرای نما از طرفی و محدودیت های روش ملاتی اجرای نما از طرف دیگر، باعث شده نیاز به استفاده از اتصالات خشک در نمای ساختمان هر روز بیشتر از قبل احساس شود. بهترین سیستم نمای ساختمان باید محافظ خوبی در مقابل عناصر سخت طبیعی باشد و می­بایست به آسانی نصب شود، نیاز به تعمیر و نگهداری کمتری داشته باشد، از رطوبت جلوگیری کند و بهترین عایق و محافظ باشد. هرچی ابعاد سنگ بزرگ تر باشد به مراتب قیمت آن نیز افزایش بیشتر بخوانید پیدا می کند. باید کلیه ی ویژگی های هر کدام را متناسب با سطوحی که قصد رنگ آمیزی آن را دارید با یکدیگر مقایسه کنید و آنچه را که به هدف شما نزدیک تر است را انتخاب کنید.

به طور مثال قیمت سنگ عباس آباد از سنگ طرق یا اصفهان همیشه بیشتر است چون هم سفید تر بوده و هم کیفیت بهتری دارد و قدمت معدن نیز تاثیر گذار است. کالین روو(منتقد و نظریه پرداز آمریکایی/بریتانیایی) نشان میدهد که منظور از شفافیت خیلی بیشتر از آن چیزی بود که معماران نوگرای دههٔ پنجاه و شصت میلادی از آن برداشت میکردند. در بیشتر مواقع جهت نصب چوب برروی نما، نمی توان از ملات های ماسه سیمان استفاده نمود. قدم بعد در زیرکاری نما، تهیه نقشه فاز 2 شاسیکشی است که توسط مهندس طراح انجام میشود. علاوه بر این شما می توانید این نوع از رنگ نما را روی سطوحی که آسیب دیده و یا ساییده شده اند نیز استفاده کنید. و پس از آنکه به خوبی روی سطح به درجه ی استانداردی از سختی رسیدند آن وقت است که می توانید سطح مقاومت آن ها را در برابر عوامل محیطی متنوع و هر چند شدید مشاهده کنید.

نمای خشک ترمووود

​Post w as gen erat​ed ​with behsaznama Conte nt Gen᠎erator ​DE MO​!

نحوه اجرای نمای سرامیک خشک

برای شناخت سیستم نصب نمای خشک ما را تا آخر مقاله همراهی کنید. ساختمان هایی که اتمام ساخت نمای آن ها با استفاده از مصالح ساختمانی فرا رسیده است باید یک فرصت چند هفته ای حدود ۶ تا ۸ هفته متناسب با دمای محیط داده شود تا کاملا خشک شوند. این سنگ های نما از بهترین برندهای سنگ موجود در کشور می باشند که در کالاساخت تولید و به فروش می رسند. کالاساخت به غیر از اینکه خود یک مجموعه سنگبری دارد با دیگر تولید کنندگان سنگ نیز در این رشته همکاری داشته و سنگ های نمایی متنوعی را به سبد فروش خود اضافه کرده است. نمای هر ساختمان در مجموعه ی شهری که در آن حضور دارد مؤثر است و این تاثیر را به بدنه ی خیابان ها یا میدان ها که در آن قرار گرفته است انتقال می دهد. به دلیل اینکه در نمای خشک چهارچوب های فلزی برای قالب و الگوی اجرای نما استفاده می شود می توان آن را بدون استفاده از داربست اجرا کرد ، این روند باعث میشود که سرعت اجرای نمای خشک به اندازه چشم گیری افزایش یابد و تقریباً ۵۰ درصد در زمان اجرای پروژه صرفه جویی می شود .

دیدگاهتان را بنویسید