8 اسرار: نحوه استفاده از اجرای نما برای ایجاد یک موفق کسب و کار(محصول)

نمای سرامیکی مزایای زیادی دارد که آن را جز پرکاربردترین انواع نما کرده است. سرامیک پرسلان نمای ساختمان، مزیت های زیادی نسبت به دیگر مصالح نما دارد. در ادامه به انواع نمای سرامیک پرسلان ساختمان اشاره میکنیم. در این مقاله به صورت جامع و کامل به بررسی طراحی نما سرامیکی میپردازیم و پیرامون انواع نمای سرامیک ساختمان، نکات مهم هنگام طراحی و اجرای نمای سرامیکی، قیمت، ابعاد، مزایا و معایب طراحی نمای سرامیکی ساختمان صحبت میکنیم. نمای کرتین وال یکی از سیستم های مدرن نمای ساختمان بوده که یکی از بهترین نما های شیشه ای با ساختار خود ایستا است. کیفیت و همچنین استاندارد های بالا های ترمووود باعث استفاده از آن در همه مکان ها نظیر استخر ، فضا های روز باز در که معرض تابش مستقیم نور خورشید یا باراش باران و آلودگی هوا قرار دارد و یا نمای ساختمان میشود. مهندس معمار یا آرشیتکت، شخصی است که با انواع طراحی فضا های مختلف مانند طراحی نمای ساختمان، ادارات و… یکی از انواع سرامیک نمای ساختمان، سرامیک فول بادی است که بدون لعاب تولید شود. البته که بهتره از نوع یک لعاب سایشی کار بشه تا خطر سُر خوردن کم بشه. چوب یکی از منابع طبیعی است به همین دلیل در مقایسه با سایر متریال های نمای ساختمان بسیار کم هزینه تر و در دسترس تر میباشید.همچنین زمانی که نیاز به بازسازی و یا حتی تعویض نمای ساختمان خود داشته باشید این کار بدون هیچ دردسری و به راحتی انجام میشود زیرا از ویژگی های چوب تطابق و هماهنگی آن با تمام رنگ ها ، متریال ها و بافت ها مورد استفاده در صنعت ساختمان سازی است.  Th᠎is ᠎post w​as gen erat​ed ​wi th  GS​A Co nt en​t Ge nerator DEMO​!

اجرای نمای خشک سنگ

در گذشته، سنگ نما و آجر معمولی، بیشتر در نمای ساختمان ها به کار می رفت. سرامیک نمای ساختمان، تنوع طرح و رنگ زیادی دارد. در حالت معمولی برای نصب این سرامیک های نما، از چسب مخصوص سرامیک استفاده می کنند. در واقع این روش برای اولین بار در دنیا در دهه 70 میلادی در کشور آمریکا انجام شد و سپس در دهه 80 شمسی نیز در ایران برای اولین بار اجرا شد. نماهای آجری سنتی مدرن در دنیا! به دلیل این خاصیت می توان از آن در شهرهای مرطوب شمالی استفاده کرد. به همین دلیل بهترین نوع سرامیک برای نمای ساختمان محسوب می شود. سرامیک خاک سفید از جمله سرامیک های باکیفیتی است که به سرامیک پرسلان معروف بوده با مقاومت بسیار در طرح های جدید و جذاب برای پوشش دهی کف ساختمان های مختلف و نمای دیوار ها در ساختمای های تجاری، مسکونی، اداری، رستوران ها و… سرامیک پرسلان نمای ساختمان، به دلیل مقاومت بالا به ملات سیمان نمی چسبد. یکی از انواع سرامیک نمای ساختمان، سرامیک پرسلان است. این سرامیک برای ساختمان های معمولی یا بلند مرتبه، کاربرد زیادی دارد. به طوریی که عکس ساختمان ها به نوعی بیان کننده نوع فعالیت آنان می باشد. در واقع، اگر ترمال بریک به اندازه کافی ضخیم نباشد، به دلیل افزایش سطح صفحه نسبت به سطح پروفیل، مشکل انتقال حرارتی میتواند بدتر شود.

طراحی نما با سرامیک مجوف پرسلان، دارای مزیت عایق حرارتی است. چوبنما یا ترمووود یا چوب حرارتدیده (به انگلیسی: Thermowood) یک فرایند تیمار چوب است که با استفاده از بخار آب و عملیات حرارتی باعث افزایش دوام و طول عمر چوب میشود. این سرامیک ها در برابر شرایط جوی مختلف، دوام و طول عمر زیادی دارند. ولی سرامیک های نما، در برابر شرایط جوی و مرور زمان، مقاومت کافی دارند و کمتر تغییر می کنند. این سرامیک ها با قرار گرفتن در دما و فشار بالا، مقاومت و سختی زیادی بدست می آورند. فناوری برتر در ساخت پنجرههای ترمال بریک آنها را در برابر عوامل مختلف یادشده، مقاوم ساخته است. یکی از مهمترین و منحصر به فردترین ویژگی هایی که پروفیل های آلومینیومی در پنجره های دوجداره ترمال بریک دارد ویژگی رنگ پذیری پودری است. میتوان گفت درب و پنجره ترمال بریک به عنوان به روز ترین نوع پنجره ، تمامی محاسن مورد انتظار از یک پنجره را در اختیار کاربران قرار میدهد . پنجره های آلومینیومی نرمال در واقع نوعی از پنجره های دوجداره هستند که با طراحی های اختصاصی و فنی تولید می شوند و می توانند به عنوان یکی از جایگزین های درب و پنجره های سنتی باشند که با استفاده از آلومینیوم تولید می شوند.

اجرای نمای خشک آجر

این سرامیک به دلیل اینکه در دمای بالا ساخته می شود هیچ خلل و فرجی ندارد. اگر درجزئیات اجرای نمای سرامیک خشک دقت کنیم می بینیم که به وسیلۀ ایجاد درزهای باز آب جمع شده در پشت پوشش اصلی نما، دفع می شود. پنلها و تایلهای بتن اکسپوز، برای ایجاد فضای داخلی اتاقها به صورت کلاسیک، مدرن و تزئینی مورد استفاده قرار میگیرند. با اسپری کردن محصول نانو روی کاشی و سرامیک، از نفوذ آب و ایجاد و لکه روی سطوح کاشی و سرامیک نما، کاملا جلوگیری میشود و با ایجاد خاصیت آنتی باکتریال مانع از رشد قارچ و کپک و ایجاد رسوبات میشود. این نوع سرامیک، کاملاً با سرامیک معمولی متفاوت است. این تیم جزئیات آجرکاری کاملاً پیچیده ای از نما را به عنوان یک تفسیر معاصر از مجموعه معروف معابد سفالین بنگال در نظر گرفته است. نمای ساختمان در مجموعه شهری که در آن قرار گرفته تاثیر دارد و این تأثیر را میتواند به بدنه خیابانها و میدانهای شهر منتقل کند. در معماری مفهوم مقیاس، اندازهای نسبی است و به معنای درک انسان از عناصر یک ساختمان در مقایسه با سایر عناصر است.

کلمه آخر Secret Of نحوه اجرای نمای خشک ساختمان

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت بهساز نما.

دیدگاهتان را بنویسید