8 عناصر ضروری برای نمای خشک

استفاده از این نما به لحاظ زیبایی شناختی ممکن است در مدت زمان طولانی خوش آیند نباشد. مورد دیگری که قیمت تجهیزات و اتصالات نمای خشک را به لحاظ قیمتی نسبت به سایر انواع زیرسازی های نما بالاتر می برد استفاده از کلیپس های استنلس استیل یک طرفه و کلیپس استنلس استیل دوطرفه double side tape می باشد و همچنین به کار بردن براکت های آلومینیومی نمای خشک می باشد. در سیستم های نمای خشک نامشهود یا غیرنمایان، بعد از نصب نما بست های مورد استفاده مشاهده نمی شوند. تصاویر و فیلم های مختلفی از تمامی زوایای سنگ را با مراجعه به صفحه هرمحصول ببینید و در مورد آن مطالب مهم را بخوانید. همانطور که در مطالب بالا ذکر شد استفاده از نمای ترکیبی آجر و سنگ رایج تر از سایر نماها می باشد به طوری که برای نماهای ساختمان های مسکونی ، اداری تجاری و مراکز لوکس تفریحی و … بر اساس آنچه که تاکنون در این مطلب گفته شد می توان آجر سنتی قزاقی را یکی از بهترین مصالح برای دیوار چینی دانست. اما آجر قزاقی به دلیل کیفیت بالای خاک مورد کاربرد در تولید آن استحکام بسیار بالایی دارد که باعث ناشی شدن این مشکلات نخواهد شد.

6 راز چیزهایی که به شما تعلق دارد نه درباره بیاموزید نحوه اجرای نمای سنگ خشک|نحوه اجرای نمای سنگ خشک میانبرها – راه آسان|نگرانی؟ نه اگر استفاده می‌کنید نحوه اجرای نمای سنگ خشک حق راه!}

حداقل عیار سیمان مورد استفاده در بند کشی باید برابر با ۴۰۰ کیلوگرم سیمان در هر متر مکعب باشد. بنابراین پیش از اجرای آجر بر روی دیوار سطح باید کاملا تمیز و مرطوب باشد. نمای خشک سرامیک از مدرنترین و بهروزترین شیوه های اجرای نما مجموعه های ساختمانی است. و یا اگر دوستدار لوکس بودن و شیک و لاکچری بودن محیط و ساختمان خود هستنید نمای سنگ می تواند نیاز شما را برآورده کند. حاصل کار هنرمندانه و در عین حال فنی و اصولی معماران و سازندگان ایرانی را میتوان در بناهای تاریخی مثل مساجد جامع بسیاری از شهرها از جمله شیراز، تبریز، اصفهان و بسیاری از عمارت ها، بقعه ها و مقبره ها و بسیاری دیگر از بناهای قدیمی و تاریخی در جای جای کشور مشاهده کرد.نمای ساختمان در تعریف و شکل دهی شهر نقش بسیار مهمی ایفا می کند، بنابراین در نمای ساختمانها باید به مساله همگونی نمای شهری توجه بسیاری داشت، زیرا اگر نمای هر ساختمان را بیتوجه به بافت شهر و بدون در نظر گرفتن ساختمانهای همجوار طراحی کنیم، ناهمگونی غیر قابل جبرانی را در سطح شهر رواج می دهیم و با این عمل، بی هویتی و تضاد شهری ناخواسته گسترش می یابد.دانستن اینکه در نظر گرفتن نما برای ساختمانها چه هدفی را دنبال میکند، و چه عواملی در نوع و شیوه اجرایی این قبیل نماها موثرند، لازم و ضروری است.

4. مناسب ترین دما برای اجرای نمای سنتی دمایی بین ۵ تا ۳۵ درجه سانتی گراد بوده و شرایط یخبندان بدترین نوع شرایط آب و هوایی است. 6. بهترین زمان بندکشی آجر سنتی چند هفته بعد از اجرای آجر سنتی قزاقی است. آجر قزاقی از قدیمی ترین نوع آجر سنتی می باشد که با تکیه بر تعداد بیشماری از آثار تاریخی به جا مانده از دوره ساسانیان من جمله مسجد جامع اصفهان، مسجد جامع اردستان، گنبد کاووس و… یک پیاده رو خوب سه بخش اصلی دارد از جمله مبلمان شهری، قسمت پیادهرو که محل عبور مردم است و نمای ساختمانها و فروشگاهها که نمای شهر را شکل میدهند. در صورتی که طراحی نمای ساختمان ها بدون این که توجهی به نمای ساختمان های دیگر شود اجرا شود همگونی نمای شهری از بین می رود . لاسیتک طراحی شده در ژوئن عمودی در رانرهای باکس و دوبل این سیستم سبب آببندی بهتر درزهای عمودی شده و از جابهجایی سرامیک در راستای افقی جلوگیری کرده و باعث می شود که پس از چندین سال از اجرای نما، ژوئنهای عمودی نما هم چنان زیبا، صاف و بدون تغییر باقی باشد. در هنگام انتخاب طراحی خارجی ساختمان با روش نصب سنگ نما توجه به نوع سنگ، تجهیزات کاربردی برای اجرای نمای سنگ ساختمان در کنار مواردی مثل تغییرات آب و هوایی بسیار حائز اهمیت است.

مثلا در طراحی نمای هتل بحث توجه به نورپردازی از اهمیت بالاتری به نسبت یک آپارتمان مسی دارد ، چرا که بحث ارائه خدمات در تمام ساعت برای یک هتل وجود دارد . انتخاب ترکیبی آجر و سنگ برای نما به عنوان نمای محبوب در میان معماران و صاحبان ساختمان مقاومت بالای این محصولات و همچنین کیفیت بالای آن ها می باشد که نسبت به مقاومت ، از قیمت مناسبی نیز برخوردار می باشد و در عین حال زیبایی و تنوع در چینش آن نیز بالا می باشد و به طوری که هر سلیقه ای را در بر می گرد و می توان با ترکیب این دو مصالح پر کاربرد طرح های جدید و خاصی را اجرا نمود . آجر گوتیک یکی از زیباترین آجرهای تزئینی است که میتوانید با طراحیهای گوناگون، از آن در نمای خارجی و دکوراسیون داخلی ساختمان خود استفاده کنید. شرکت معماری و دکوراسیون زانا در دو بخش اصلی معماری و ساخت بنا های غیر صنعتی و بخش صنعتی فعالیت دارد. این دو متریال در هنگام ترکیب با هم ، یکی از زیباترین نماها را خلق می کنند و ترکیب رنگ های آجر با رنگ یکدست و روشن سنگ زیبایی خاصی به بنا می دهد . ​This has been creat᠎ed ᠎with the  he᠎lp of behsaznama Con te nt Generator D emov​ersion!

دیدگاهتان را بنویسید