D Don’t Fall for this اجرای نمای خشک Rip-off

این افت استحکام میتواند سبب ریزش نما و وارد آمدن خسارت جانی برای عابران و خسارت مالی برای صاحب پروژه شود. در تمامی پروژه ها ما سلیقه شخصی کار فرما را در نظر میگیریم. با توجه به موقعیت جغرافیایی، ضوابط شهرداری، سلیقه و بودجه ی افراد نمای ساختمان ها در انواع سبک ها قابل طراحی و اجرا می باشند. آجر نما قزاقی برای نمای ساختمان، نمای داخلی و انواع بناها مخصوصا بناهای سنتی مانند رستوران یا کافه و منزل مورد استفاده قرار میگیرد. هر چند شواهد و مدارکی وجود دارند که ثابت میکند، آجرهای قزاقی قبل از ورود قزاق ها به ایران در این کشور وجود داشته اند. این شواهد نشان میدهند که آجر این نوع آجر نما از دیرباز در ایران وجود داشته است. در این سطح عملکرد، علیرغم خرابیهاي قابل توجه و هزینه بر نماي خارجی، احتمال جداشدگی و سقوط این اجزاء به داخل یا خارج ساختمان وجود ندارد. به طور کلی، بسیاری از ضوابط در شهرهای مختلف کشور در سه سطح الزام، توصیه و پرهیز تدوین میشوند. Data was c᠎reated with behsaznama  C ontent G᠎enerat᠎or Demover​sion᠎!

روش های اجرای نمای خشک

همین طور که گفتیم و در تصویر هم پیداشت این آب انبار دارای شش بادگیر هشت وجهی است. نماشویی اصفهان راه حلی ارزان و موثر برای زیباتر شدن ساختمان ها است که می تواند سهم بزرگی از زیبایی قسمت های بیرونی ساختمان را دربرگیرد . در زبان روسی قزاقها را کازاخ میگویند. «قزاق» تحریف واژهٔ روسی «کازاکKazak »است که در فرانسه و برخی زبانهای دیگر، کُزاک (Cosaque) تلفظ میشود. در این مقاله قصد داریم انواع نماهای سنگی ساختمان را معرفی کنیم و شما را با تنوعی که در این قسمت وجود دارد بیشتر آشنا کنیم. از انواع نمای خشک میتوان به نمای شیشهای مدرن که از اتصال دو یا چهار پنل شیشهای جداگانه با استفاده از براکتهای فولادی ضد زنگ ساخته میشوند. نانو به عنوان قویترین محلول ضد رطوبت است که مانعی قوی در برابر نفوذ آب است. در زیر به سه نمونه از توصیهها در مورد استفاده از شیشه اشاره شده است. اجرای نمای آجر در نماهای ترکیبی به سه روش اجرای تر با ملات ، اجرا با چسب و اجرای خشک انجام می شود . طراحی یک قاب دور تا دور درب ها و پنجره ها از طرح های متداول نمای ترکیبی سنگ و آجر می باشد .  This content w as generat ed by G​SA C onte᠎nt G​en er᠎at or Demoversion!

معایب نمای سرامیک خشک

مدرن سازی نمای ساختمان با آجر : ترکیب آجر با متریال های دیگر یکی از راهکارهای مدرن سازی نمای ساختمان است . در سال های اخیر با توجه به شیب تند افزایش روز افزون قیمت واحد های انرژی در کل جهان، نگاهی جدید به صرفه جویی در مصرف انرژی و به عبارتی صحیح تر بهینه سازی مصرف سوخت در ایران نیز حاکم شده است. همانطور که میدانیم آجر یکی از کهن ترین مصالح ساختمانی در کل دنیا می باشد. همانطور که جلوتر توسط پوشش آبگریز سیمان، مجبور شدیم با آب بندی سیمان، توسط عایق دوجزئی آشنا شویم، لازم به ذکر است؛ بعضی از سطوح ساختمانی، مانند: پشت بام، استخر، کف سرویس بهداشتی و حمام، و بعضی از سطوح دیوارههای نما، که سازه آن با مواد سیمانی درست شده است، به صورت دقیق و حساس کاملا آب بند شوند. همانطور که در بالا اشاره شد با ورود قزاق ها به ایران، سربازخانه هایی ساخته شد که با آجرهایی در سایز5×10×20 بود. در بسیاری از طرح هایی که برای نمای شهری استفاده می شود آجر نسوز و سنگ به صورت کاملا آزاد و نا متقارن به کار برده می شوند .

عدم کنترل شاقولی و تراز بودن زیرسازی نما موجب دوباره کاری شده و هزینههای زیادی به سازنده تحمیل میکند. روش اجرای تر با ملات نیاز به انجام محاسبات مهندسی ندارد و با این که انجام این روش زمان بر تر می باشد اما موجب تراز نمودن دیوار و پوشاندن عیوب آن می شود . در این روش با استفاده از دستگاه مخصوص شیارزن در پشت سرامیک شیار هایی با زاویه ی 45 درجه ایجاد میگردد و سپس قطعات کلیپس از جنس آلومینیوم در محل شیار ها به صورت کشویی نصب و سرامیک ها به صورت هنگ (آویزان) بر روی پروفیل ساپورت های طولی آلومینیومی آن نصب میشوند. در اجرای نمای خشک، پیشرفت هایی صورت گرفته است که باعث منحصر به فرد شدن اجرای نمای ساختمان به روش خشک شود. همچنین سرعت اجرای این روش برای نصب بتن اکسپوز بالاتر است. همچنین برای تمام برگشت های بالای 25سانتیمتر آهن کشی لازم است.

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد بهساز نما بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید