Don’t Fall for this اجرای نما Rip-off

4- افزایش عمر مفید نما وکاهش هزینه بازسازی و ترمیم و امکان بازیافت دوباره مصالح : عمر مفید نماهای دوغابی تنها حدود ۱۵ سال است و پس از آن احتیاج به ترمیم و تعمیر دارد که تعمیر آن نیاز به تخریب نما و ملات زیری دارد . ۲- نیاز به محاسبات مهندسی قبل از اجرا ندارد و اجرای مراحل اجرا توسط استادکاران انجام میگردد . بهگونهای که میتوانید قسمتی از دیوار را آجر گوتیک نصبکرده و در قسمتهای خالی قاب عکس نصب نمایید و یا بهطورکلی یک دیوار را با این آجرها بپوشانید. 3- در صورت آسیب دیدگی : بر اثر حادثه نیز ، تعمیر ، اصلاح و تعویض پنل ها بسیار آسان و حتی پس از اتمام عمر ساختمان می توان از تمام زیر سازی ها و مصالح نمای ساختمان در صورت پایدار بودن در محل دیگر مجدد استفاده کرد و یا آن را بازیافت کرد که صرفه جویی بسیار مناسبی در هزینه ها محسوب می گردد و به این معنی است که تمامی هزینـههایی که برای اجرای این نما صورت میگـیرد بعـد از پایان کار ساختمان، با لـحاظ درصـد استانـداردی از استـهلاک مصـالح، به کارفرما برمیگردد.

های خاص مورد توجه قرار گیرد .

ساختمان هایی با این نما به دلیل استفاده از مصالح زیبا و خاص و اجرای پیچیده آن ها, مجموعه ها بسیار زیبا و منحصر به فرد میباشند. برای ساخت و طراحی این نوع نما می توان از مصالح مختلفی همچون کامپوزیت، سرامیک خشک، آجر و چوب استفاده کرد و کیفیت کار را تا حد زیادی بهبود بخشید. بتن از سالیان دور در ساخت ساختمان ها و سازه های عمرانی به عنوان یک مصالح استحکام بخش مود استفاده قرار گرفته است. استفاده درست از آجر نما در بسیاری از ساختمان ها باعث میشود تا این نما به عنوان یکی از نماهای خاص مورد توجه قرار گیرد . در واقع تا قرنها به این ویژگیِ سبک کلاسیک به عنوان راز زیبایی ساختمانها و تناسب آن نگاه میشد. این نوع آجر که در نمای ساختمان استفاده میگردد از آجر معمولی سبک تر هستند و در رنگ ها و طرح های متفاوت در دسترس می باشند. همان طور که پیش تر هم اشاره شد، این نوع محصول بتن اکسپوز از کیفیت پایینی برخوردار است. This was c​re​at ed ​by GSA Content Generato r DEMO !

دتایل نمای خشک سنگ

همچنین میتوانید یک ستون را با این محصول تزئین نمایید. در واقع به طراح نمای آجر بستگی دارد که چیدمان آجر را به چه صورتی انجام بدهد تا نمای ساختمان بصورت خاص و جذاب جلوه کند. آجر گوتیک یکی از زیباترین آجرهای تزئینی است که میتوانید با طراحیهای گوناگون، از آن در نمای خارجی و دکوراسیون داخلی ساختمان خود استفاده کنید. این آجرها فقط جنبه تزئینی دارند و بهعنوان دیوارچینی مورداستفاده قرار نمیگیرند. با طراحی زیبا و خلاقیت خود میتوانید آجرها را به دیوار تلویزیون بچسبانید و یک تیوی وال زیبا برای خود ایجاد نمایید. این آجرها را میتوانید در رستورانهای مدرن و سنتی با استفاده از خلاقیت خود به کار ببرید. نمای سرامیک یا همان نمای سرامیک خشک پرسلانی از سری روش های نصب خشک بوده که در آن جهت ایمنی نما و سبک بودن بار مرده از روش سنتی ملاتی و دوغ آبی استفاده نمی شود. در اجرای نمای خشک هیچگونه ملاتی استفاده نمیشود چون در نمای آجر با استفاده از تجهیزات و قطعات فلزی مثل ریل و پیچ روی ساختمون نصب میگردد . فاصله موجود بین نمای ساختمان و سازه اصلی بواسطه سیستم نصب نما از تکه چوب هایی که با میخ یا پیچ مستقیما” به سازه اصلی متصل شده اند، شکل گرفته است.

نمای خشک با سرامیک

وجود ندارد و یا محدود است. مواد نسوز گوناگونی وجود دارند که در برآورده کردن نیازهای اساسی بخش های مختلف صنعتی طراحی و تولید شده اند. در بین راه چشمههای فصلی متعددی (حدود هشت چشمه) وجود دارد. پس از زیرسازی، یک ملات خمیری از ترکیب سیمان، پودر سنگ و سنگ دانههای رنگی ایجاد شده و با ضخامتی در حدود ۱ تا ۳ میلیمتر روی سطح کشیده میشود. معماران murali نمای بیرونی محل سکونت “vinod” را در نمای پویا که آجرهای مستقیم و طرح دار را ترکیب می کند، ساخته است. این مسجد محل تدریس سید محمدتقی خوانساری بود که شخصیتهایی مانند سید روحالله خمینی و محمد علی اراکی از شرکت کنندگان در این درس بودند. البته عوامل اقلیمی یکی از مهم ترین دلایل برای انتخاب این نمای زیبا است ، درواقع نوع اقلیم تعیین کننده نوع معماری و مصالح خواهد بود. همانطور که گفته شد سعی کنید رنگی را برای آشپزخانه انتخاب کنید که با رنگ کابینت و سایر وسایل همخوانی داشته باشد. در طراحی نمای ساختمان مهم است که طرح نما با عملکرد ساختمان هماهنگ باشد و ناظر با دیدن ساختمان به کار برد آن پی ببرد. در حیاط مرکزی و گودال باغچه های خانه های قدیمی، برای ایجاد رطوبت در هوای خشک منطقه از سطوح گیاه کاری شده حوض آب و فواره استفاده می شده تا با توجه به سرمای شب در منطقه هوای سرد در طول شب در داخل حیاط نشست کرده و در داخل حیاط و بدنه دیوارها ذخیره شود و در طول روز که شدت تابش آفتاب بالاست و دمای بیرون ساختمان به حداکثر می رسد هوای داخل ساختمان و حیاط تعدیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید