More در نمای خشک

محبوب ترین تکنیک برای طراحی و نما ساختمان استفاده از سنگ خشک است. ساختار ساختمان نقشی شبیه اسکلت استخوانی برای بدن انسان دارد. شاید اصلی ترین دلیل محبوبیت نمای خشک با آجر این باشد که این متریال از دیرباز و گذشته های دور با انسان بوده است. نصب لایه عایق به صورت پیوسته در جهت پوشاندن دیواره ساختمان، باعث حفظ تعادل دما در تمام سطح می شود و از مشکلات ناشی از ایجاد پل های حرارتی و قطع شدگی عایق حرارتی در اطراف ستون ها و تیرها و محل اتصال آنها به یکدیگر که در دیوارهای معمولی به وجود می آید را نخواهد داشت. از چوب درختان دیگری مانند نوئل، صنوبر، توس، کاج رادیانا، توسکا، لاریکس، راش برای تولید چوب ترمود نیز استفاده می شود. مدل سنگی که برای نما استفاده می شود باید به اندازه کافی ضخیم باشد که بدون شکستگی، ترک خوردن یا ایجاد سوراخ در سنگ نصب شود. Th᠎is a rt᠎icle has be en g ener at ed  by GSA Conte᠎nt Gen er᠎at or DEMO!

علاقه مند اجرای نما؟ 10 توضیح چرا زمان آن است توقف!

وجود ناخالصی به صورت مجتمع در یک نقطه و یا یک امتداد، نقطه ضعف بوده و می تواند باعث تخریب سنگ شود. و دیوار بیرونی را تا بالاترین نقطه ای که تحمل آن را احاطه کرده است. انواع نمای خشک تنها نمایی است که قابلیت استفاده از مصالح گوناگونی را دارد. این سیستم که نخستین بار توسط کارخانه تولید سرامیک فاوتون اسپانیا ارائه گردید، یکی از پرکاربردترین انواع دیتایل اجرایی سرامیک خشک در ایران است. آجر از قدیمی ترین مصالحی است که در طراحی نما کاربرد دارد. متداول ترین دسته سرامیک خشک بر اساس نحوه تولید آنها ، ضخامت ، سیستم های زیر ساختی و اجرای آنها است. از آنجایی که در مطالب بالا نیز ذکر شد می توان رنگ نماهای اصلی را به سه گروه وینیل، سیلیکون و اکریلیک طبقه بندی کرد به طوریکه این سه گروه جزو مشهورترین و پرمصرف ترین مواد رنگی موجود هستند که جهت رنگ آمیزی نمای ساختمان استفاده می شوند. یکی از انواع نمای خشک، نمای خشک سنگی می باشد که برای اجرای نمای خشک سنگی روش های گوناگونی وجود دارد. اگر می خواهید کاغذ دیواری را در فضایی مانند فضای راهرو به کار ببرید، می توانید از کاغذ دیواری هایی که طرح های به نسبت بزرگ تر و جذاب تری دارند استفاده کنید، اگر خیلی خوش شانس باشید می توانید کاغذ دیواری هایی که روی آن طرحی از درختان خوش رنگ و لعاب پاییزی وجود دارد، پیدا کنید و آن ها را روی دیوار راهرو خانه تان بچسبانید و از بودن آن ها لذت ببرید، مطمئن باشید از این کار پشیمان نخواهید شد.

به دلیل عدم استفاده از سایر مصالح بر روی این نوع بتن, زیبایی و کیفیت سطح آن اهمیت فوق العاده ای دارد به نحوی که وجود تخلخل و برآمدگی در سطح بتن از زیبایی ظاهری آن می کاهد. در حقیقت ، این نوع سرامیک به طور کلی به عنوان سرامیک های چینی در نظر گرفته می شود که نسبت به کاشی های سرامیکی غیر چینی از مزایای بالایی برخوردار است. بادگیر چپقی فقط در سیرجان وجود دارد که در تصویر زیر این بادگیر را مشاهده می کنید. تنها وزنی که تحمل میکنند وزن خودش و نیروی باد وارد شده است. یکی از الزامات در طراحی نماي ساختمان، تحمل نما در مقابل ضربات در طول دوره بهره برداري است. این ضربات میتواند شامل ضربات سنگین اتومبیلها، ضربات ناشی از برخورد افراد یا سایر اجسام باشد. در این سیستم اجرای نما برای اتصال اجزای نما شامل آجر، سنگ و غیره از ملات استفاده نمی شود بلکه از تجهیزات فلزی مانند ریل، پیچ و غیره استفاده میشود.سیستم نمای خشک یکی از بهترین سیستم ها یی است که به میزان زیاد در برابر نفوذ آب مقاوم است. این جدار میتواند شامل دیوار خارجی و نماي چسبیده به آن بوده یا شامل نما و سازه مجزاي نگهدارنده نما که به آن متصل است باشد.

فروش تجهیزات نمای خشک

در این روش تایلهای سرامیک خشک پرسلانی با قطعات کلیپس استینللس استیل روی ریلهای آلومینیومی زیر سازه در فواصل مشخص شده متصل میگردند. یکی دیگر از روشهای موثر در خنکسازی فضاهای مجاور، ایجاد ارتباط بین پاسیو و حیاطهای سایباندار است که با استفاده از مصالح ساختمانی جدید نه تنها ظاهری متفاوت خواهد داشت که مانع از هدر رفتن انرژی میشود. به روش صنعتی که نتیجه سالها تجربه، مطالعه و تحقیق و بررسی انواع روشهای مشابه خارجی در کشورهای مختلف می باشد در حال حاضر توسط گروه فنی مهندسی داتام اجری می گردد و می تواند کلید حل بسیاری از مشکلات حل نشدنی نمای انواع ساختمان ها باشد که مهندسین و متخصصین و مدیران محترم می توانند با طراحی و اجرای این روش در ساختمان ها از هر نوع سنگ، سرامیک و شیشه و غیره در هر سایز، ضخامت و رنگ استفاده نمایند. با استفاده از پیچ و مهره، سنگ را با استفاده از این روش به نمای بیرونی ساختمان می چسبانند که نیازی به استفاده از ملات و سیمان نیست. از نماهای سرامیکی می توان برای ساختمان های اداری، مسکونی و یا تجاری استفاده نمود زیرا علاوه بر قیمت مناسبی که این نوع از نما نسبت به سایر نماهای مشابه دارد، دارای تنوع بالایی در طرح و رنگ است.

Post h​as be en gen erat᠎ed  by behsaznama Conte nt G ener​at​or Dem᠎over si​on !

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد این مطلب لطفا به بازدید از وب سایت ما.

دیدگاهتان را بنویسید