The Impact نمای خشک On your مشتریان/دنبال کنندگان شما

به همین دلیل برای انتخاب نما باید به طراحی­های شهری نیز توجه داشت. به همین خاطر امروزه شهرداری ضوابطی را برای اجرای نمای رومی تعیین کرده تا حدی که در تعدادی از شهر ها نیز با ممنوعیت روبرو شده است. دلیل این امر بدان جهت است که گرمای هوا در فضای داخل صعود کرده و در نتیجه دمای هوا در ارتفاع پایین تر اتاق کاهش می یابد و با وجود پنجره های زیر سقف در دو طرف اتاق، هوای گرم تهویه می شود. نکته دیگر این است که سنگ نمای رومی را تنها در یک یا دو رنگ انتخاب کنید. در ادامه شما را با انواع نمای ساختمان آشنا خواهیم کرد که در بازسازی خانه نیز می تواند به شما کمک کند. در قسمت داخلی گالری نیز دیوارها پوشیده از آجرنما هستند که با نورپردازی دقیق و به جا فضایی زیبا و صمیمی ایجاد شده است. همچنین میزان پرتی سنگ در این سبک بیشتر است که باعث می شود که قیمت سنگ بالاتر رود. Da ta w​as gen᠎er ated by behsaznama  Con tent G᠎enerat᠎or Dem​ov er sion!

متخصص طراحی و اجرای نمای خشک

جهت پاسخ به این سوال در ابتدا باید به این نکته اشاره کرد که همانطور که می دانیم کوپ سنگ تراورتن در کارخانه های سنگبری هم به صورت موج دار و هم بی موج برش داده می شود که به صورت بی موج هم از لحاظ اقتصادی به صرفه تر است چون پرتی آن را در برش کاهش می دهد(قیمت نهایی آن کمتر است) و هم دوام و ماندگاری سنگ در این حالت بیش تر است. به همین دلیل سورت بی موج سنگ تراورتن از لحاظ اقتصادی به صرفه تر است چون پرتی را کاهش می دهد. قیمت نصب سنگ برای پله به صورت عددی پیشنهاد میشود. برای اجرای نمای سنگی به صورت خشک از پیمانکاران مجربی کمک بگیرید که شما را از داشتن این نما پشیمان نکنند. در روش نصب خشک در نمای سرامیکی، بارهای ثقلی ناشی از سرامیک و اجزای آن علاوه بر بارهای جانبی وارده شامل بارهای زلزله، بارهای فشار و مکش باد را تحمل کنند. تفاوت بین این دو اقلیم در لزوم استفاده از حرارت ناشی از آفتاب داخل ساختمان در فصل زمستان است. در برخی ازشهرهای این اقلیم مانند، یزد برای ایجادجریان هوا از بادگیر استفاده می شد.

می خواهید اضافی الهام با نمای خشک؟ این را بخوانید!

هر چقدر جزییات و المان های بیشتری در طراحی آننمای رومی ساختمان در نظر گرفته شود، نما پیچیده تر، با شکوه تر و در عین حال پر هزینه تر خواهد شد. با توجه به متریال به کار رفته در نماها و پیچیدگی طراحی و اجرای آنها می توان قیمت های متفاوتی را برای آن متصور شد و قیمت ثابتی را نمی توان اعلام کرد. البته بین این دو رنگ، اگر دقت کرده باشید اکثر نماهای رومی از رنگ کرم استفاده کرده اند شاید علت اون هم این باشد که این رنگ جزییات نما را زیباتر به نمایش می گذارد و تمایزی بین نمای رومی سنگی و سیمانی ایجاد می کند. زیرا در صورتی که این مرحله به درستی انجام نشود، احتمال تخریب نما وجود دارد که در این صورت علاوه بر از بین رفتن زیبایی نما، موجب بروز حوادث و خسارت هایی به ساختمان می شود. بنابراین می توان گفت بهترین سنگ تراورتن نما رومی به صورت بی موج و در رنگ های کرم و سفید است. به طور کلی نمای خشک انعطافپذیری بسیار بالایی دارد و شما میتوانید هر نوع نمایی را با هر ویژگی روی ساختمان خودتان نصب کنید. پنل های مسلح برای پروژه هایی که قصد اجرای نمای خشک را دارند و پنل ها غیر مسلح برای پروژه هایی که قصد اجرای نمای با ملات را دارند.

هم زمان با انتخاب بهترین گزینه مواردی چون هزینه، زمان، کیفیت، تعهد در اجرا گزینه های مهمی هستند که در انتخاب شرکت مشاور نما، طراح و مجری نما می بایست در نظر گرفت. باید بدانید که انتخاب نمای ساختمان کاری سخت است و سازندگان ساختمان باید بین گزینه های موجود بهترین گزینه را انتخاب نمایند. حال از آنجا که برای نمای رومی عمدتا از سنگ تراورتن استفاده می شود و تراورتن چسبندگی خوبی با ملات دارد( البته دقت کنید که سنگ موردنظر حتما پس از عملیات برش شسته شود تا گردوخاکی که پشت آن نشسته، از بین برود)؛ رایجترین روش نصب سنگ نمای رومی به روش دوغاب است. اما در رو نصب تر از آنجا که وزن نمای رومی به تنهایی بالا است، با ملات وزن آن نیز دوچندان می شود که از نظر اصول ساختمان سازی چندان مناسب نیست. علت آن هم علاوه بر پایین بودن مقاومت تراورتن موج دار در برابر برش خوردن و ابزار زدن، از آنجا که نمای رومی خود دارای جزییات و پیچیدگی های زیادی است و بهتر است سنگ به کار رفته در آن بی موج باشد . چند سالی است که پنجره آلومینیوم های دوجداره ترمال بریک تحولی را در این صنعت به وجود آورده و با عایق سازی پروفیل های آلومینیوم، بر مزایای درب و پنجره های آلومینیومی بیش از پیش افزوده اند.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد شرکت طراح و مجری نما لطفا از صفحه ما بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید