The Lazy راه حل برای نمای خشک کورتکس

علاوه بر این موارد مطابق با ضوابط طراحی نما توصیه شده تا در نمای ساختمان ها از مصالح آجر ، سنگ ، سیمان و یا ترکیب آن ها استفاده شود . 3. طراحی نمای بتن ساختمان، در تمام طول سال امکان پذیر است؛ زیرا شرایط آب و هوایی و تغییرات جوی بر روی آن تاثیر نمیگذارد. سنگ مرمر به لحاظ جذب آب و چسبندگی دوغاب حالتی بینابین گرانیت و تراورتن دارد و از این نظر دارای برتری نسبی هستند. یکسان بودن ریزدانه ها در ترکیب بتن، برای اینکه محصول نهایی دارای ظاهری یکپارچه باشد. نمای بتن ساختمان را میتوان به دو شیوه از پیشساخته و اجرا در محل، تهیه نمود و از آن برای طراحی نما نما خشک استفاده کرد. بتن نما مانند سنگهای مصنوعی دارای سطحی صاف و یکپارچه است و در هنگام اجرا، نیازی نیست که پوشش دیگری بر روی آن اجرا شود. به دلیل جلوگیری از اتلاف بتن و سیمان تأثیر مهمی بر اقتصاد و بودجه یک پروژه دارد. 5. معماران و طراحان نمای ساختمان، میتوانند بتن اکسپوز را با ملاتهای چسبنده، چسب و… نماهای سرامیکی در مقایسه با انواع نماهای سنگی قیمت کمتر و بار کمتری دارند. سوراخ هایی پشت تایل های سرامیکی توسط سرمته ایجاد می گردد.

اجزای سیستم نمای خشک آجری را نام ببرید

سوراخ انتهایی در فاصله ۴۵ میلی متر از انتهای رویه پانل قرار خواهد گرفت. روکش پانل کامپوزیت چیست؟ آلومینیوم کامپوزیت : یکی دیگر از مصالح سیستم خشک برای نصب روی نمای ساختمان به آن اشاره خواهیم کرد آلومینیوم کامپوزیت است، متریالی ترکیبی متشکل از یک هسته پلی اتیلن(مواد نسوز و غیر قابل اشتعال) ، دو لایه محافظ و دو لایه آلومینیوم که خواصی چون سطحی صاف و یکدست، انعطاف پذیری بدون از بین رفتن ماهیت و دوام بالا را به آن بخشیده است. به دلیل اجرای مستقل نما و بدون ارتباط آن با بخش های داخلی ساختمان امکان اجرای این گونه از نماها در بازسازی و نوسازی نمای ساختمان های قدیمی وجود دارد. با توجه به سبك بودن وزن اجرايي نماي كامپوزيت و همچنين قابليت شكل پذيري اين متريال و مقاومت بالا و قابليت تامين نظر طراح بدون محدوديت رنگ و سايز، امروزه اين نما در كنار كليه متريال هاي تركيبي در نماي ساختمان مورد استفاده قرار ميگيرد.

جزئیات اجرای نمای سنگ خشک

Th᠎is  da ta has be​en done by behsaznama Content Gen erat᠎or ᠎DE​MO!

پس از ترکیب مواد اولیه با همدیگر، بتنها را در قالبهای مخصوص میریزیم و آنها را در ابعاد و اندازه مشخص تولید میکنیم. بتن اکسپوز به علت دارا بودن تنوع در شکل ظاهری و قابلیت ساخت و تولید ابعاد مختلف آن، به طراحان و کارفرمایان محترم این امکان را می دهد که انتخاب گسترده ای در مورد پروژه خود داشته باشند، تنوع در ابعاد و بافت، سطح نهایی زیبا و ساده ای را برای کسانی که به معماری مدرن علاقمند هستند به ارمغان می آورد. با توجه به حجم و اندازهای که بتنهای اکسپوز پیش ساخته دارند، روش مناسبی را برای نصب و اجرای آنها به کار ببرید. بتن اکسپوز پیش ساخته (همان گونه که از نام آن پیداست) را به صورت کاملاً آماده و در کارخانجات مخصوص طراحی و تولید میکنند. لایه لعاب یکپارچه و نفوذناپذیر سرامیک سایز بزرگ نیز مزید بر علت شده و مانع از یخ زدگی قسمتهای داخلی بتن و سرامیک میشود. This article w as w ritten by G᠎SA C​onte nt​ Gener at᠎or D emov​ersi​on!

نوع دیگری از بتنهای اکسپوز وجود دارند که آنها را در محل اجرای پروژههای بزرگ مانند ساختمانها و پلها، طراحی و تولید مینمایند. بست هایی رو هم در محل روبروی این شیارها به دیوار وصل کردن. پنل های بتن اکسپوز هم در نماهای داخلی و هم در نماهای خارجی مورد مصرف داشته و این پنل ها را می توان هم در ابعاد استاندارد و هم در ابعاد سفارشی تولید نمود، به دلیل نمایان بودن سطح بتن در نما، وجود هرگونه تخلخل و برجستگی در سطح نما کیفیت ظاهری آن را کاهش می دهد، پنل هایی که در نمای خارجی استفاده می شوند، به دلیل قرارگیری در شرایط متغیرجوی باید از مقاومت بالایی برخوردار باشند اما در نماهای داخلی، زیبایی و کیفیت سطح کار دارای اهمیت بیشتری است. این سنگ در طیف رنگی سفید تا کرم جز سنگ های تراورتن روشن کالاساخت می باشد و این نوع سنگ هم به صورت بی موج و هم به صورت موج دار قابل برش و فرآوری است. با توجه به اینکه این کارخانهها با استانداردهای مختلف آشنایی دارند روشهای استفاده از این نوع بتن را به خوبی میشناسند، میتوان گفت که تهیه بتن پیش ساخته گزینه بسیار خوب و استانداردی است.

دیدگاهتان را بنویسید