Turn نمای خارجی ساختمان شما Into a High Performing Machine

بنابر رویکرد استانداردها به طور معمول جدار خارجی ساختمان مورد ارزیابی در مقابل ضربه قرار میگیرد. این متریال هنوز در ایران به طور گسترده مورد استفاده قرار نگرفته اما در کشورهای پیشرفته در نمای ساختمان های مدرن به کار می رود. در این حد که امروزه بیشتر ساختمان ها دارای نمایه متفاوت و خاصِ مدرن و ساخته شده با سنگ ساختمانی و متریال های دیگر می باشند. اما امروزه با توجه به روش های متفاوت در تولید و پخت این آجر از آن برای نمای خارجی ساختمان نیز استفاده می کنند. طراحی نما با استفاده از مصالح متنوع جدید و سنتی و ترکیب آنها با هم، مصالحی مانند سنگ ساختمانی، کامپوزیت، آجر، چوب، بتن، پانچ متال، کلیک شیشه و … عایق نانو نما و فوق آبگریز DNW ، بر روی کلیه سطوح نفوذ پذیر و نماهای ساختمانی مانند نمای آجری، بتونی، سیمانی و کاهگلی که جذب آب دارند، جهت آبگریز کردن آن ها استفاده می شود.

اتصالات نمای خشک

این المان باعث شفافیت بصری شده و در کنار متریال دیگر مانند آجر یا سنگ جلوهای خاص به نما میدهد. متریال ها و مصالح زیادی با تفاوت های بسیار برای ساخت نما به روش خشک مورد استفاده قرار میگیرند، که از رایج ترین آنها عبارتند از : سرامیک پرسلانی ، کاشی و سفالینه ،کرتین وال ، صفحات آلومینیوم کامپوزیت ، فایبر سمنت برد ، ترموود و … شما می توانید با توجه به سبک و سلیقه ای که خود دارید، بهترین طراحی ها را انجام دهید. نصب سرامیک خشک با فاصله معینی از دیوارهای ساختمان صورت می گیرد که از این فاصله می توان درجهت اعمال عایق های مختلف صوتی ،رطوبتی و حرارتی یا عبور تاسیسات برقی و مکانیکی بهره مند شد. سرامیک خشک یکی دیگر از متریالی است که به کمک آن میتوان نمای بیرونی جذابی برای ساختمانهای مختلف ایجاد کرد. مصالح بوم آورد هزینه های نماسازی ساختمان یک طبقه را کاهش می دهد و با اقلیم ساختمان سازگار می باشند و به سیستم گرمایش و سرمایش ساختمان کمک می کنند.

نمای خشک سرامیک

Th​is post has be​en gener​ated with behsaznama Conte nt  Generator DE᠎MO.

اجرای نمای خشک سرامیک

منظور از متریال خوب در واقع همان گزینهای است که متناسب با طرح تایید شده از نمای ساختمان شما باشد. قیمت مناسب و مقرون به صرفه بودن از نظر اقتصادی نسبت به دیگر متریال ها، فرم پذیری، سبک بودن در کنار استحکام، قابلیت کار روی دیوار و سقف و … این رزین اصلاح شده مادهای بسیار مناسب برای بالا بردن چسبندگی بتن و یا چسباندن هر نوع مصالحی روی سطح بتنی است. حتی میتوانید طرحهای خاص و جذابی برای این نوع نمای بیرونی سفارش دهید؛ برای مثال بتن اکسپوز میتواند سطحی صاف داشته باشد یا به صورت مجوف ارائه شو.د. برای مثال مناسبترین سنگ برای نمای ساختمان سنگهایی هستند که دارای ترکیباتی با کانیهای مقاوم و بافتهای غیر متخلخل باشند. این ضوابط در صورتی باعث پایداري نما میشود که سازه ساختمان و دیوارهاي پشتیبان نما در صورت وجود، ضوابط سازهاي استاندارد ۲۸۰۰ با توجه به اهمیت ساختمان را تامین نمایند. در غیر این صورت، آسیبهاي وارده به قاب سازهاي و دیوارهاي نگهدارنده نما باعث آسیب دیدن و خرابی نما میشود.

نمای خارجی ساختمان

همچنین تغییر مکانها و جابجاییهاي نسبی سازه نیز باید در محدوده تامین ضوابط سازهاي استاندارد ۲۸۰۰ باشد. در حقیقت، این عمل امری ضروری برای تحلیل دقیق سطح جداره خارجی از نقطه نظر هندسی و فیزیکی جهت اطمینان از کارکرد صحیح لایه عایق بر روی سطح سازه نگهدارنده می باشد. برنامه پس از اینکه تصویری از پروژه را آپلود کردید، آن را نمایش داده و از طریق ایمیل برایتان ارسال میکند تا طراحی را شروع کنید. با استفاده از این روش طراحِ نما قادر است ساختمان را بلند تر و یا عریض تر از واقعیت نمایش دهد. توصیه ما این است اگر سابقه و علم طراحی نمای ساختمان را نداشتید و در محیط هایی که مرطوب یا گرم و خشک می باشید و از طراحی های اشتباه استفاده کردید، در زمان بازسازی منازل مسکونی و یا ساختمان های اداری، نما را با توجه به شرایط اقلیمی طراحی کنید. امروزه سبک های رایج زیادی در میان طراحان وجود دارد که این طراحی به شرایط زیادی بستگی دارد ازجمله سبک های رایج در میان طراحان ساختمان می توان به نمای کلاسیک یا رومی، نمای مدرن، نمای مینیمال (ساده گرایی) و طراحی نمای اسلامی اشاره کرد که هر کدام از این طرح ها دارای شرایط و ضوابط مخصوص به خود هستند.

دیدگاهتان را بنویسید